НОВИНИ

Проти власників АТБ відкрили справу за фінансування тероризму – депутат

Член РП Андрій Вітко повідомив, що має інформацію про можливу причетність власників "АТБ" до відмивання близько 2,5 млрд грн.

Генеральна прокуратура України відкрила проти співвласника мережі супермаркетів "АТБ" Геннадія Буткевича кримінальне провадження за фінансування тероризму та ухилення від сплати податків. Про це на брифінгу повідомив народний депутат та колишній командир батальйону "Луганськ-1" Андрій Вітко.

"Мною, як народним депутатом України 13 лютого 2015 р. був направлений запит до генеральної прокуратури. Генеральна прокуратура дала мені відповідь щодо порушення кримінального провадження щодо фінансування тероризму та ухилення від сплати податків безпосередньо мережею супермаркетів "АТБ", - сказав він.

Член фракції Радикальної партії Олега Ляшка Вітко також наголосив на тому, що має інформацію про можливу причетність власників "АТБ" до відмивання близько 2,5 млрд грн.

"Також після того, як ми зайняли активну позицію щодо протидії фінансування тероризму до мене звернулися люди і надали мені інформацію про відмивання грошей безпосередньо корпорацією "АТБ" на 2,5 млрд грн.

Найближчим часом, я як народний депутат направлю депутатський запит до генеральної прокуратури та всіх компетентних органів, щоб розібратися у цій ситуації", - сказав він.

Він додав, що через зайняту ним активну позицію на нього чинився тиск. "Я нікого не боюся, я військовий і не варто мені погрожувати", - сказав Вітко.

Він наголосив на тому, що одним із власників мережі супермаркетів є Геннадій Буткевич, який входив до найближчого оточення екс-президента Віктора Януковича.

За словами іншого народного депутата від Радикальної партії Дмитра Лінька, співвласник "АТБ" Буткевич "був одним із поплічників Януковича і входив до його найближчого оточення". Лінько також заявив, що Буткевич "був дуже близький до російських агентів - екс-голови СБУ Олександра Якименка та колишнього депутата-регіонала Юрія Самойленка". "Як сьогодні вже стало відомо, ці кадебешники є організаторами вбивств наших братів на Майдані та на Донбасі. Сьогодні це чітко підтверджує СБУ. Є підтверджені факти та документи. Але їхній бізнес в Україні та на окупованих територія процвітає", - заявив Лінько.

Він також стверджує, що від виборців постійно надходить інформація про злочинну діяльність мережі супермаркетів АТБ. "На сьогодні ця мережа працює на неконтрольованій нами території так званих "ДНР-ЛНР". Там вони безперешкодно продовжують свою діяльність. Сплачують податки саме в контрольовані терористами органи, і таким чином вони підривають українські сили на цих територіях", - сказав Лінько.

Він також додав, що мережа продовжує розвиватися у Криму. За його словами, показово, що у Кіровограді у супермаркетах мережі АТБ волонтерам заборонили збирати кошти на допомогу бійцям АТО.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що нардеп Вітко запідозрив власників "АТБ-маркету" у зв'язках з сепаратистами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.