НОВИНИ

У ЦВК розповіли про процедуру можливого перейменування Дніпропетровська і Кіровограда

Така необхідність передбачена новим законом про декомунізацію.

Відповідно до пункту 29 частини першої статті 85 Основного Закону України питання перейменування населених пунктів належить до повноважень Верховної Ради України. Про це повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера у Facebook.

Магера пише, що таке рішення приймається більшістю голосів народних депутатів Украіни від конституційного складу Верховної Ради України, тобто, не менше, ніж 226 голосами. Таке рішення не є законом і набуває чинності у день прийняття, якщо пізніший час вступу в дію не буде передбачений самою постановою.

За його словами, дещо складнішою є процедура перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей, оскільки вони є у переліку "адміністративних одиниць субнаціонального рівня" у частині другій статті 133 Конституції України. Тому, щоб змінити ці назви необхідно прийняти закон про внесення змін до Основного Закону.

Він повідомив, що для цього необхідне, по-перше, ініціювання відповідного законопроекту Президентом або не менше, ніж 150 депутатами, по-друге, він має пройти перевірку Конституційного Суду України "на відповідність процедурним положенням статей 157 і 158 Конституції".

Крім того, потрібне схвалення законопроекту постановою Верховної Ради України не менше ніж 226 голосами та прийняття на наступній черговій сесії Верховної Ради України як закону більшістю не менше ніж у 300 голосів.

"..закон набирає чинності в звичайному порядку, тобто, через 10 днів з моменту офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачене самим законом, але не раніше дня опублікування (частина п'ята статті 94 Конституції України)", - зазначив заступник голови ЦВК.

Також Магера пояснив, що в питанні перейменування як міст, так і областей президент не має права вето.

Як відомо, 9 квітня Рада заборонила нацистські та комуністичні символи в Україні.

Читайте також: У Києві перейменували 11 «радянських» вулиць за півроку

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.