НОВИНИ

Сироїд: Венеціанська комісія вважає абсурдом скасування депутатської недоторканності

Це недоцільно за такої корумпованої судової та правоохоронної системи в Україні, кажуть експерти комісії.

Експерти Венеціанської комісії відзначають, що за нинішньої корумпованої правоохоронної і судової системи в Україні повне скасування депутатської недоторканності є абсурдом. Про це заявила заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд ("Самопоміч").

"Вони кажуть: схаменіться, ви не зможете працювати як депутати, вас затримають прямо на першому політичному замовленні, на цьому ваша робота буде припинена", - переповіла вона.

"За такої корумпованої судової та правоохоронної системи повне скасування депутатської недоторканності є абсурдом. На це йдуть навіть дуже демократичні і безпечні в цьому сенсі держави", - сказала Сироїд.

Вона зазначила, що експерти Венеціанської комісії "почали бити на сполох", коли отримали український законопроект про повне скасування депутатської недоторканності.

"Коли ми говоримо про повне скасування депутатської недоторканності, ми повинні розуміти, хто судді. Якщо ми повністю скасовуємо депутатську недоторканність, то це означає, що депутат стає повністю вразливий для правоохоронної системи. А це нинішні слідчі нинішні прокурори і нинішні судді", - зазначила Сироїд.

На її думку, недоторканність є необхідністю для того, щоб нардеп міг виконувати свої обов'язки.

Як відомо, 5 лютого депутати Верховної Ради підтримали закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)». Закон скасовує недоторканність народних депутатів України. Окрім того, закон регулює питання притягення до відповідальності суддів.

Однак закон не набере чинності до перевірки Конституційним судом та повторного голосування депутатів.

Читайте також: Зняття депутатської недоторканості: що саме пропонують змінити в законодавстві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.