НОВИНИ

Парламент підтримав ідею Януковича про позаблоковий статус України

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №6451

Законопроект підтримали 253 депутатівіз 430 зареєстрованих в залі.

Документом пропонується визначити засади внутрішньої політики України у сферах розбудови державності, розвитку місцевого самоврядування та стимулювання розвитку регіонів, формування інститутів громадянського суспільства, національної безпеки і оборони, в економічній, соціальній і гуманітарній сферах, в екологічній сфері та сфері техногенної безпеки, а також засади зовнішньої політики України, повідомили Тижню в прес-службі Верховної Ради.

Зокрема, проектом закріплюються основні принципи внутрішньої та зовнішньої політики, засади внутрішньої політики у сферах розбудови державності, розвитку місцевого самоврядування та стимулювання розвитку регіонів, формування інститутів громадянського суспільства, національної безпеки і оборони, в економічній сфері, соціальній сфері, в екологічній сфері та техногенної безпеки, у гуманітарній сфері, засади зовнішньої політики.

Документ передбачає повноправну участь України в загальноєвропейській та регіональних системах колективної безпеки, набуття членства у Євросоюзі, але зі збереженням добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Росією, іншими країнами СНД, а також з іншими державами світу. Водночас, в документі відсутній пункт про членство України в НАТО.

Показово, що на передодні розгляду цього законопроекту в парламенті, як повідомляв Тиждень, деякі незалежні експерти звертали увагу, що прийняття цього документу не зніме розбіжностей між Заходом і Сходом України, а навпаки - створить проблеми. Крім того, Україна сьогодні де-факто є позаблоковою і на цей статус ніхто не зазіхає. Але юридичне закріплення позаблокового статусу звузить зовнішньополітичний маневр України в майбутньому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги