НОВИНИ

Німеччина надасть Україні €500 млн на відбудову Донбасу

Кошти будуть використовуватися для фінансування проектів на територіях Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, а також регіонів із великою кількістю переселенців.

Кабінет міністрів України та Уряд Федеративної Республіки Німеччина 1 квітня підписали угоду про надання Україні кредиту €500 млн. Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно з повідомленням, віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та Державний секретар Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини Матіас Махніг підписали відповідні документи під час 8-го засідання українсько-німецької групи високого рівня з економічного співробітництва.

Геннадій Зубко наголосив, що підписання Меморандуму та Рамкової угоди стали успішним підсумком переговорів, розпочатих у серпні 2014 року.

За його словами, український Уряд готовий включитись в реалізацію проектів для нецільового фінансового кредиту.

Геннадій Зубко підкреслив, що ці кошти будуть направлені на відбудову та модернізацію східної частини України, у тому числі нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та модернізацію об’єктів інфраструктури будь-якої форми власності у сферах транспорту, енергетики теплопостачання, енергоефективності, водопостачання, водовідведення, соціальної інфраструктури, відновлення та будівництва житла. «Ці кошти стануть підтримкою для всієї України – як на Сході, так і на Заході», - зазначив він.

У відповідності із підписаними документами індивідуальні позики будуть використовуватися для фінансування проектів на територіях Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, а також інших регіонів України, де велика кількість офіційно зареєстрованих вимушено переміщених осіб.

Додатково фінансові ресурси можуть бути виділені в червні 2015 року. Термін погашення кредиту до 15 років, пільговий період складатиме 5 років.

Нагадаємо, 31 березня Європейська Рада затвердила надання Україні €1,8 млрд.

Крім того, Китай виділяє Україні $15 млрд на будівництво доступного житла.

Також Канада виділила Україні $158 млн кредиту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.