НОВИНИ

Більше половини призовників четвертої хвилі мобілізації непридатні до служби

Серед захворювань, через які не допускають до служби, найпоширеніші – психічні.

Більше половини призовників четвертої хвилі мобілізації в Україні визнано непридатними до військової служби. Про це повідомляє народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець з посиланням на Міністерство оборони, як передає прес-служба партії.

Згідно з документами, наданими у відповідь на запит нардепа, 117 тис. 44 осіб, які закінчили військово-медичну комісію в ході мобілізації четвертої хвилі, придатними до військової служби визнані 52 тис. 962 особи.

Серед захворювань, за якими потенційні військовослужбовці були не допущені до несення військового обов'язку стали психічні хвороби - 32%, серцево-судинні захворювання - 31,1% і захворювання нервової системи - 22, 7%. Далі йдуть травми і поранення - 10% і захворювання органів травлення - 4,2%.

Як зазначає Богомолець, такий рівень психічних захворювань при мобілізації викликає серйозну заклопотаність і вимагає ретельної перевірки і контролю. Зокрема, підтвердження інформації від психіатричних лікарень, де ці люди проходили або проходять лікування на даний момент, щоб уникнути зловживань під час проходження військово-медичної комісії.

Нагадаємо, 27 березня повідомлялося, що четверта хвиля часткової мобілізації за призовом військовозобов'язаних виконана на 76%.

Як відомо, 14 січня президент Петро Порошенко підписав указ про проведення трьох етапів мобілізації в 2015 році, а також про демобілізацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.