НОВИНИ

Газпром хоче надати Украні тримісячну знижку на газ

Відповідне звернення компанія надіслала уряду РФ.

Газпром звернувся до уряду Росії з проханням надати Україні знижку на газ на весняно-літній сезон. Про це повідомив голова компанії Алєксєй Міллєр у телеефірі.

За його словами, дію цього знижки пропонується поширити на наступні три місяці.

«Сьогодні Газпром листом звернувся до уряду РФ з проханням розглянути питання про надання знижки для поставок газу в Україну терміном на три місяці. Наразі ми вважаємо тримісячний термін оптимальним. По-перше, тому що настає весняно-літній сезон, і також через те, що наразі спостерігається висока динаміка зміни цін на зовнішніх ринках на газ», - сказав Міллер.

За його словами, така знижка була надана в кінці жовтня минулого року за результатами переговорів України, Росії та Європейської комісії.

«Знижка була надана на п'ять місяців, і термін її дії закінчується завтра, 31 березня. Надання знижки при постачанні газу в Україну передбачено чинним контрактом на поставку газу в Україну від 2009 року, і це питання знаходиться у виключній компетенції уряду Російської Федерації», - додав голова Газпрому.

Зазначимо, Україна не визнає дії «знижок», які надає Росія і розглядає тимчасові газові домовленості окремо від контрактів 2009 року. Як відомо, Газпром та Нафтогаз подали взаємні позови до Стокгольмського арбітражу.

Також повідомлялося, що рішення Стокгольмського арбітражу на варто чекати раніше осені 2015 року.

1 липня НАК і "Газпром" дали відповіді на прохання по відповідних арбітражах. 21 липня дві справи були консолідовані; усні слухання відбудуться не раніше лютого-березня 2016 року.

На час розгляду справи Україна та Росія домовляються про постачання газу окремо, за посередництва ЄС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що наступні газові переговори відбудуться 13-15 квітня в Берліні.

Як повідомлялося, за результатами тристоронніх газових переговорів вдалося погодити "літній газовий пакет".

Як зазначалося, Україна у ІІ кварталі розраховує на ціну за російський газ у 250 доларів за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, газові переговори між Україною, РФ і ЄС відбулися в Брюсселі 20 березня.