НОВИНИ

Росія очолює список країн, які найактивніше нарощують запаси золота – Bloomberg

Слідом за РФ найактивнішими покупцями дорогоцінного металу є Туреччина та Індія.

З 2009 року Росія збільшила золотий резерв більше, ніж на 20 млн тройських унцій, що дозволило їй посісти п’яте місце в рейтингу країн з найбільшими запасами золота. Відповідні дані, посилаючись на звіт МВФ, оприлюднило видання Bloomberg.

«На рубежі нового тисячоліття, здавалося, що золото почало втрачати свої позиції як резервний актив центральних банків світу. В період з січня 2000 року по березень 2009 року центральні банки скоротили свої запаси золота більш ніж на 114 млн тройських унцій», - зазначає видання, наголосивши, що з того часу, можливо, через пожвавлення цін на золото та світову фінансову кризу, центральні банки країн світу почали нарощувати свої золотовалютні запаси.

За даними Bloomberg, власником найбільшого золотого резерву наразі є США з їх 261,5 млн тройських унцій (1 тройська унція = 31,1 гр – ред.). Далі йдуть Німеччина, Італія та Франція. Видання стверджує, що саме ці країни разом володіють 50% усіх світових запасів золота, однак з 2009 року вони не нарощували свої резерви.

Експерти стверджують, що саме це спричинило суттєві зміни в рейтингу, адже протягом останніх років Росія, Індія та Туреччина активно збільш скуповували золото, що дозволило їм посісти п’яте, дев’яте та десяте місця відповідно.

Зокрема, з 2009 року золотий резерв РФ зріс більше, ніж на 20 млн тройських унцій, Туреччини – більше, ніж на 12 млн, а Індії – на понад 6 млн.

Разом з тим видання зазначає, що ще одним активним покупцем золота став Казахстан, який з 2009 року додав до резервів 4 млн тройських унцій, тим самим збільшивши їх втричі.

Нагадаємо, раніше МВФ повідомив, що Україна перестала продавати свої «золоті резерви» і станом на грудень зберегла їх рівень на позначці 23,64 тонни.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.