НОВИНИ

  ▪  

Проголошений з Москви "лідер закарпатських русинів" майже рік перебуває у розшуку за сепаратизм

Петра Гецка підозрюють за трьома статтями Кримінального кодексу.

Петро Гецко, якого російські ЗМІ називають "лідером закарпатських русинів", з 30 квітня 2014 року оголошений у розшук в Україні. Про це повідомили в Управлінні СБУ у Закарпатській області у відповідь на запит Тиждень.ua.

За наданою інформацією, Гецка підозрюють за трьома статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада).

Наразі у вказаному кримінальному провадженні триває досудове розслідування.

Як повідомлялося, у російських ЗМІ 14 березня повідомили про проведення "з'їзду русинських організацій Закарпаття", на якому нібито заявили про необхідність національної автономії.

Пізніше представники інших русинських організацій заявили, що ніякого з’їзду 14 березня не проводили

За інформацією журналістів "Українського тижня", Гецко довгий час проживає у Москві.

Окрім того, у мережі Livejournal є блог під назвою «Журнал Петра Гецко премьер министра Республики Подкарпатская Русь», автором якого є особа з нікнеймом getsko_p. Зокрема, у блозі є запис, датований 5 березня 2015 року під назвою «65,5% опрошенных закарпатцев считает, что Русский мир не мешает, а усиливает Русинов».