НОВИНИ

Олександр Мотиль: Україна тим важливіша для США, чим проблемніша Росія

Оскільки Росія стала стратегічною проблемою, чи принаймні викликом, Україна раптом набула ваги.

Оскільки за останній рік Москва не тільки стала проблемною, а й порушила всі угоди, готова підірвати всю післявоєнну архітектуру безпеки та розпочати війну, то ставлення американців до неї, а водночас і до України змінюється. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» заявив американський політолог українського походження, професор Ратгерського університету Олександр Мотиль.

«Україна як така, коли брати до уваги величину, геополітичну важливість, особливого значення для Америки не має, не відіграє якоїсь виключної ролі – економічної, політичної. Звичайно, якби вона стала міцною, ситуація змінилася б. Але Україна важлива для Сполучених Штатів та Європи (і передусім для США) стратегічно. Оскільки Росія стала стратегічною проблемою, чи принаймні викликом, Україна раптом набула ваги. Це до речі, зв’язок, який можна спостерігати останні 25 років. Коли зберігалися нормальні відносини Вашингтон – Москва, у США було відносно байдуже ставлення до України. Існувало якесь фінансування громадянського суспільства, але надто нею не цікавилися. А коли загострювалося протистояння з РФ, тоді зростало зацікавлення Києвом. Тож Україна важлива для США як певна противага Росії, як буферна зона. РФ проблемна – відповідно Україна важливіша», - переконаний Мотиль.  

«Оскільки за останній рік Москва не тільки стала проблемною, а й порушила всі угоди, готова підірвати всю післявоєнну архітектуру безпеки та розпочати війну, то ставлення американців до неї, а водночас і до України змінюється. Гадаю, що Київ залишиться важливим і, таким чином, діятиме свого роду українська політика, яка буде тією чи тією мірою незалежна від російської настільки довго, наскільки Росія – проблемною. Звичайно, краще було б, якби РФ стала нормальною, але навряд чи це настане так скоро», - наголосив політолог.

Детальніше читайте у матеріалі Олександр Мотиль: «Україна важлива для США як певна противага Росії» в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.