НОВИНИ

Бжезінський: Путін не зупиниться в Україні, Польща повинна посилювати оборону

Американський політолог стверджує, що Польща повинна готуватися до протистояння російській агресії, розраховуючи лише на себе.

Агресія російського лідера Владіміра Путіна не зупиниться в Україні,і згодом може перекинутися на інші держави, які колись територіально входили до складу російської імперії. Про це заявив політолог, екс-радник президента США Збігнєв Бжезінський в інтерв’ю польському виданню Gazeta Prawna.

За його словами, західні країни, особливо ті, які розташовані на півдні Європи, наразі активно обмірковують проблему ІДІЛУ, однак, на думку політолога, поодинокі атаки джихадистів не несуть настільки потужної загрози, як російська агресія.

Бжезінський стверджує, що зовнішня політика Путіна та загальна мілітаризація Росії свідчать про те, що агресія Кремля може вийти за межі України, і найбільшу небезпеку вона становитиме для Молдови, Грузії та Азербайджану.

«Пізніше метою може стати Польща. Тим не менше, існують значні відмінності між польськими та цими країнами (Молдова, Грузія, Азербайджан – ред.). Це був би напад на країну-члена НАТО. Балтійські країни також є членами альянсу, але вони набагато менші. Польща може й не є глобальною військовою державою, але це середнього розміру країна з адекватною до її становища чисельністю армії. Це означає, беручи також до уваги історію і менталітет поляків, що держава зможе певний час чинити опір, навіть якщо це доведеться робити самостійно», - зазначив політолог, додавши, що Польща повинна посилювати оборону, купувати озброєння, модернізувати і збільшувати армію..

Щодо України, Бжезінський вважає, що наразі актуальним залишається питання її виживання та територіальної цілісності.

«Україні, безумовно, потрібна допомога у вигляді постачання озброєння. Щодо майбутнього вступу до НАТО? Це не є необхідним. Це може бути навіть шкідливим. Є великі, сильні країни поза межами НАТО, і це їм не шкодить. Що стосується членства в Союзі (ЄС – ред.) я був би тільки за. Але це довгий шлях, і Україні багато чого належить зробити», - зазначив політолог, додавши, що членство України в обох об’єднаннях буде занадто сильним ударом для Росії.

«Справа не в тому, щоб не дратувати Росію, але це не варто зайве нагнітати конфлікт», - пояснив він.

Бжезінський також зауважив, що подальший розвиток подій залежатиме від того, наскільки успішними будуть дії Путіна в Україні. Для прикладу він навів ситуацію, яка склалася під час виступу Путіна, присвяченому річниці анексії Криму.

«У якийсь момент у натовпі пролунало: «Наступна Фінляндія, а потім Польща!». Я б не применшував значення цього. В минулому ці дві країни частиною Російської імперії і в російській свідомості це залишилося. Для мене і багатьох людей було шоком те, що такі вигуки стали можливими - і не поодинокими особами - у присутності президента Росії. Я не кажу, що він інспірував це, але він створив атмосферу, яка стимулює людей до цього. Апетит приходить під час обіду», - резюмував Бжезінський. 

Нагадаємо, раніше Бжезинський заявляв, що Україна не повинна розраховувати на те, що Захід буде боротися за неї, в той час як українці повинні бути готовими захистити свою свободу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.