НОВИНИ

Україні потрібен новий план Маршалла – Коморовський

Президент Польщі також наголосив, що сьогодні Росія кинула виклик європейській безпеці, ставлячи під сумнів міжнародні відносини на континенті.

Глибокі реформи в Україні є ключем до майбутнього не лише Східної Європи, а й усього західного світу.  На цьому наголосив президент Польщі Броніслав Коморовський у неділю під час форуму у фонді імені Германа Маршалла у Брюсселі.

“Сьогодні нового плану Маршалла, підтримки у проведенні реформ потребує Україна. Доля України, її шанс на глибоку реформу є ключем до майбутнього усієї Східної Європи, а на моє переконання – і до майбутнього західного світу”, - підкреслив Коморовський.

Він також наголосив, що сьогодні Росія кинула виклик європейській безпеці, ставлячи під сумнів міжнародні відносини на континенті.

“Ці події схиляють до детального аналізу усієї політики Заходу щодо Росії. Занадто довго люди у західному світі обманювали себе, що Росія заради власних інтересів прийме нашу пропозицію приєднання до західного світу завдяки різноманітним ініціативам і піде шляхом модернізації”, - наголосив президент Польщі.

На його переконання, необхідна нова стратегія, яка об’єднуватиме Захід у світлі нового виклику, що стосується ключових цінностей і ключових інтересів євроатлантичної спільноти. “Необхідна стратегія, яка поєднувала б зусилля головних інституцій з обох боків Атлантичного океану – ЄС і НАТО”, - констатував він.

План Маршалла (European Recovery Program, Marshall Plan) був програмою економічної допомоги Європі після Другої світової війни. Її запропонував в 1947 році держсекретар США Джордж Маршалл, а сам план почав діяти в квітні 1948 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.