НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

Рада за тиждень: особливий статус Донбасу, миротворці та суспільне мовлення

Найважливіші рішення парламенту за останній тиждень.

17 березня парламент вніс зміни до Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Згідно зі змінами, Донбас отримає особливий статус лише після проведення там виборів за українським законодавством та виведення звідти незаконних збройних бандформувань. Крім того, закон передбачає відновлення мовлення українських теле- та радіоканалів і друкованих ЗМІ на території окремих районів Донбасу.

Згідно з законом, особливий порядок поширюється на райони або їх частини, міста, селища і села, що знаходяться на територіях, які розташовані між державним кордоном України з Російською Федерацією, урізом води Азовського моря та лінією, визначеною Мінським меморандумом від 19 вересня 2014 року.

Також Рада визнала ці райони окупованими.  

Цього ж дня Рада підтримала звернення до ООН та ЄС з проханням надати миротворчі місії для забезпечення стабільності на Донбасі.

Крім цього, Верховна Рада дозволила іноземним військовим брати участь у навчаннях в Україні. Закон схвалює рішення президента про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2015 році для участі в українсько-американському навчанні "Фіарлес Гардіан-2015", українсько-американському навчанні "Сі Бриз-2015", українсько-американському навчанні "Сейбер Гардіан/Репід Трайдент-2015", українсько-польському навчанні авіаційних підрозділів "Безпечне небо-2015", українсько-польському навчанні підрозділів військової поліції "Правопорядок-2015".

18 березня парламент дозволив продовжити термін служби військових під час «особливого періоду». Також, у разі настання такого періоду тепер дозволяється продовжувати термін дії контракту. Військовослужбовці, звільнені в запас, не підлягають призову протягом шести місяців від дня звільнення без їхньої на те згоди.

19 березня Рада проголосувала за створення суспільного мовлення. За законом, створюється Національна суспільна телерадіокомпанія України, 100% акцій якої належать державі. НСТУ здійснюватиме мовлення не менш ніж на двох загальнонаціональних телеканалах  та не менш ніж на трьох загальнонаціональних радіоканалах. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.