НОВИНИ

Серед українців майже не зафіксовано розчарування в діях очільників держави - соціолог

Проте не факт, що ситуація залишиться такою ж після настання миру на Донбасі.

Після року війни серед українців майже не зафіксовані розчарування в діях політиків, більшість українців вважає винним у своїх негараздах агресора. Про це в інтерв'ю "Українському тижню" розповів заступник директора з наукових питань Інституту соціології Національної академії наук України Євген Головаха.

За словами соціолога, до проблем українці були морально готові, а війна тільки консолідувала людей.

"Хоч як дивно, але настроїв розчарування майже не фіксується. Поки що українці ладні терпіти негаразди, досі, після року війни, мають чималий заряд консолідації. Люди були готові саме до двох років проблем. Але зараз спливають останні місяці цього більш-менш пільгового для влади періоду, а ось далі ніхто ніяких поблажок не даватиме. Війна є гуртуючим елементом для країни, але як тільки її не стане, почнуться питання", - зауважив Головаха.

Він припустив, що після завершення війни на Донбасу в українців може постати ряд питань до очільників держави.

"Так, поки що більшість українців вважає винним у своїх негараздах агресора. Але не факт, що після настання миру й за відсутності реформ роздратовані, збіднілі й розчаровані люди вирішать, що у всьому винна тільки Росія, а не очільники держави. Мовляв, війна скінчилася, а жити дедалі гірше", - підкреслив Головаха. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.