НОВИНИ

Соціолог: у відсотковому значенні росіяни ставляться до українців гірше, ніж українці до росіян

Вбачають в Україні ворога 80% росіян, в той час як лише дві третини українців мають антиросійські настрої.

Психологічна стіна між Україною та Росією вже побудована, про що свідчать результати соціологічних опитувань. Про це в інтерв'ю "Українському тижню" розповів заступник директора з наукових питань Інституту соціології Національної академії наук України Євген Головаха.

На його переконання, конфлікт ініціювала саме російська сторона.

"І ось що цікаво: негатив росіян щодо українців зростав набагато швидше, ніж навпаки. Хоч як це парадоксально, адже ініціатором конфлікту стала саме Росія. А ще цікавіше, що напередодні Майдану росіяни розглядали українців як дружній народ. Тобто ставлення було спочатку нібито позитивне, але буквально за кілька місяців все перевернулося з ніг на голову. Україна постійно відставала від того дикого нагнітання ненависті", - зазначив Головаха.

За словами соціолога, у відсотковому відношенні росіяни більш вороже налаштовані до України, ніж українці до Росії.

"Цікаво, що й зараз більшість росіян у відсотковому значенні ставиться до українців все одно гірше, ніж українці. Загалом дві третини наших співвітчизників мають тепер антиросійські настрої, вважають РФ агресором і понад 80% росіян вбачають в Україні ворога. Психологічна стіна між Україною та Росією вже побудована. Насамперед самими росіянами, незважаючи на їхні позірні заяви про те, що вони воюють не проти українців, а проти якоїсь міфічної хунти чи Заходу", - підкреслив Головаха.

"Саме ця стіна рукотворної ненависті дала карт-бланш Кремлю на проведення будь-яких акцій на території України, адже тепер росіяни в масі своїй абсолютно серйозно вважають українців ворогами, які виконують волю вселенського зла – США", - зазначив соціолог. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.