НОВИНИ

2014 року на Харківщині викопали лише 51 км із запланованих 315 км ровів "Стіни" - прикордонники

Торік Харківська ОДА виділила 3,5 млн грн на інженерне облаштування кордону, з яких 1,7 млн витратили на рів.

Минулого року прикордонники разом із волонтерами викопали тільки 51 км із 315 км ровів "Стіни". Про це розповів "Українському тижню" начальник харківського прикордонного загону Олександр Крук. 

«У Харківської області 315 км кордону з РФ. Не правильно думати, що вздовж цієї відстані ми візьмемо і зведемо бетонний паркан, поставимо сітку чи викопаємо глибокий рів. Немає сенсу так багато коштів витрачати на це. Є такі ділянки кордону, де ані люди, ані техніка не зможуть пройти. Це береться до уваги. Також є такі ділянки, де неможливо викопати рів. Там або комунікації проходять, або газопровід. У таких місцях ми робимо інші загородження проти техніки», – починає пояснювати очільник загону. 

«Не буде такого, що паркан стоятиме на всі 315 км кордону. Ми прикриваємо лише локальні ділянки. Скажімо, від Гоптівки паркан зведемо на певну відстань в праву і ліву сторони від КП», – додає він і пояснює, що зазвичай порушники кордону намагаються обійти пункт пропуску з боків. І саме для цього потрібний паркан, про який всі говорять.

Основною ж загорожею для техніки, пояснює Олександр, має стати протитанковий рів.

«Основа цього проекту – протитанковий рів, система загороджень з колючого дроту й бетонних надовбів, система спостереження. «Стіна» – не паркан у класичному розумінні, який тягнеться на кілометри вздовж кордону. Це цілий комплекс споруд, облаштування території вздовж лінії кордону і вглиб прикордонної території», – пояснює прикордонник.

Начальник харківського прикордонного загону зауважує, що за минулий рік вдалося викопати 51 км ровів з 315-ти. За його словами, прикордонники працювали самотужки, подекуди з волонтерами.

«Торік Харківська ОДА нам виділила 3,5 млн грн на інженерне облаштування кордону. 1,7млн витратили на рів – вийшло 30 км із 51 км. І закупили паркану ще приблизно на 1,7 млн. Вийшло 4,3 км. До речі, купували його на Заводі ім. Фрунзе, працівники якого безкоштовно нам його встановлюють», - додає Крук.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.