НОВИНИ

У НАТО стурбовані позачерговими навчаннями російських військ

Про це заявив у інтерв'ю газеті Guardian генеральний секретар альянсу Йенс Столтенберг.

У НАТО серйозно стурбовані великою кількістю раптових навчань російських військ. Про це заявив у інтерв'ю газеті Guardian генеральний секретар альянсу Йенс Столтенберг.

"Практика Росії проведення раптових навчань викликає серйозне занепокоєння. Раптові, непередбачувані і несподівані військові маневри сприяють нестабільності. Протягом останніх двох років Росія провела близько десятка позачергових навчань", - сказав Столтенберг.

На його думку, анексія Криму Росією була здійснена під прикриттям неочікуваних навчань.

"НАТО не проводило позачергових навчань з кінця холодної війни", - заявив він.

Видання нагадує, що Росія збільшила кількість польотів військової авіації над Балтійським регіоном, що в свою чергу змусило НАТО посилити повітряне патрулювання над Естонією, Латвією і Литвою.

Столтенберг зазначив, що в світлі збільшення кількості позачергових навчань російськими військами, а також зростання їх військової присутності поблизу кордонів НАТО, альянс хотів би мати «більше прозорості та більшої передбачуваності".

"Ми робимо все, що можемо, аби переконатися, що це так, але вихід їх (росіян - ред.) з (Договору про звичайні збройні сили в Європі - ДЗЗСЄ) є частиною більш великої картини", - переконаний генсек альянсу.

Наразі Столтенберг знаходиться в Лондоні з нагоди офіційного завершення військової кампанії Великобританії в Афганістані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.