НОВИНИ

Порошенко перерахував умови проведення виборів на Донбасі

Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "1+1".

Президент України Петро Порошенко назвав умови проведення виборів на Донбасі і надання регіону більш широких повноважень. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "1+1".

"Всі іноземні збройні формування мають бути виведені з цієї території, там має бути відновлене українське телерадіомовлення, там повинна бути відновлена діяльність українських політичних партій, і повинна бути забезпечена повноцінна агітаційна кампанія, і повинна бути забезпечена діяльність іноземних спостерігачів і як наслідок цього українська влада гарантує окремі повноваження місцевого самоврядування", - сказав Порошенко.

Він також зазначив, що поки не будуть досягнуті ці умови, вибори на Донбасі не відбудуться.

Як відомо, учасники тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Україні за підсумками переговорів у Мінську підписали 12 лютого "Комплекс заходів з виконання Мінських угод".

Пункт 4 цього документа свідчить: "У перший день після відведення почати діалог про модальності проведення місцевих виборів відповідно до українського законодавства та законом України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", а також про майбутній режим цих районів на підставі зазначеного закону. Негайно, не пізніше 30 днів з дати підписання даного документа, ухвалити постанову Верховної Ради України із зазначенням території, на яку поширюється особливий режим відповідно до закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" на основі лінії, встановленої в Мінському меморандумі від 19 вересня 2014 року".

Також нагадаємо, що 12 березня Рада нацбезпеки і оборони України підтримала рішення про визнання меж окремих районів Донецької та Луганської областей, де запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування відповідно до мінських домовленостей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.