НОВИНИ

Європарламент закликав Росію негайно звільнити Савченко

Крім того, євродепутати «висловили стурбованість через важкий стан здоров‘я Надії Савченко та закликали російську владу застосувати до неї норми гуманітарного права».

Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій закликав владу Росії негайно звільнити народного депутата України Надію Савченко.

«Закликаємо російську владу негайно звільнити Надію Савченко та поважати її імунітет, як члена Верховної Ради України та Парламентської асамблеї Ради Європи», - йдеться у Резолюції «Вбивство російського опозиційного лідера Боріса Нємцова та стан демократії в Росії».

Крім того, євродепутати «висловили стурбованість через важкий стан здоров‘я Надії Савченко та закликали російську владу застосувати до неї норми гуманітарного права».

У резолюції також нагадується, що українську льотчицю Надію Савченко було викрадено на території України, а зараз її незаконно утримують в російській в‘язниці.

Нагадаємо, Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, де разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Її звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які загинули 17 червня під Луганськом.

Савченко залишили під арештом до 13 травня. Голодувати вона почала 13 грудня.

5 березня українська льотчиця погодилася вживати бульйон. Також повідомлялося, що Савченко вимагала, щоб саме українські лікарі виводили її з голодування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.