НОВИНИ

Раду НБУ очолює брат керівника банку «Радикал» із оточення Януковича

Згідно з документами, знайденими в Межигір’ї після втечі Віктора Януковича в лютому 2014 року «Радикал Банк» був пов’язаний з екс-президентом.

Заступник голови Правління банку «Радикал» Володимир Буковинський є рідним братом Станіслава Буковинського, який очолює Раду Національного банку України.

Станіслав Буковинський у 1995-2000 р.р. був заступником Міністра фінансів України, з листопада 2000 р. – керівник апарату Ради НБУ. Головою Ради Національного банку України Буковинський був призначений 1 квітня 2014 р.

Володимир Буковинський був призначений заступником голови правлiння «Радикала» у квітні 2010 р.

До того він був в.о. голови правлiння ТОВ «Укрпромбанк» (2008-2009р.р.), директором департаменту органiзацiї продажів ВАТ «Пiвденкомбанк» (2009-2010р.р.), певний час очолював Києво-Святошинське вiддiлення «Зембанку» (січень-квітень 2010р.).

Нагадаємо, частина акціонерів та співробітників прийшла в «Радикал» саме із київської філії «Зембанку». Згідно з матеріалами судових справ, у 2010 р. працівники київського «Зембанку» навіть запевняли своїх клієнтів, що їхні депозитні договори мали переводитись у «Радикал».

Станом на початок 2015 р., за даними НБУ, статутний капітал банку «Радикал» розподілений на 15 осіб, відтак їхні частки становлять до 10% й імена офіційно не розкриваються.

Разом з тим, згідно з документами, знайденими в Межигір’ї після втечі Віктора Януковича в лютому 2014 р., «Радикал Банк» був пов’язаний з екс-президентом. Зокрема у 2010 р. «Радикал» разом з іншим «сімейним» банком – «УкрБізнес Банком» – був задіяний у сумнівних контрактах на суму понад 1,6 млрд грн. Восени 2013-го «Радикал» почав обслуговувати співробітників «Танталіту», останній же розмістив тут цінні папери. Окрім того, через низку акціонерів та посадових осіб банк виявився пов’язаним з групою межигірських фірм та «сімейним юристом» Павлом Литовченком (докладніше тут).

Заступником голови наглядової ради «Радикалу» досі лишається Ярослав Бера, донедавна партнер по ТОВ «Ліор» Дмитра Сідляренка – заступника Павла Литовченка по «Танталіту».

Разом з тим, невдовзі основний пакет акцій банку перейде під контроль його менеджменту: АМКУ надав дозвіл ТОВ «Промислова інноваційна компанія» на придбання акцій «Радикалу», у кількості, що забезпечує понад 50% голосів у вищому органі управління. Фірма-покупець раніше належала Андрію Швагеру, мала 1000 грн. в статуті й надавала бухгалтерські послуги. Наразі власність переписана на голову правління «Радикалу» Анрі Веремійченко та Максима Шпака, сина голови наглядової ради «Радикалу» Олександра Шпака.

Директором «Промислової інноваційної компанії» з січня цього року значиться Олеся Листопад. У 2010 р. вона була призначена керівником юрдепартаменту «Радикала», цю посаду згідно з річними звітами банку, посідала щонайменше до 2013 р.

Окрім того капітал «Промислової інноваційної компанії» збільшили до 100 млн грн. і офіційна адреса фірми вже змінена на адресу центрального офісу банку.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.