НОВИНИ

Президент Чехії святкуватиме День Перемоги у Москві з Путіним

Також Земан хоче "децентралізації" України.

Мілош Земан підтвердив, що 70-річчя перемоги над нацистською Німеччиною він відзначатиме у Москві разом з президентом Росії Владіміром Путіним. Про це він заявив під час інтерв'ю.

За словами Земана, на свято Перемоги поїде до Москви, інакше він би «образив 150 тисяч російських вояків, які загинули при звільненні Чехословаччини».

Також Земан вчергове висловився стосовно України.

На думку чеського президента, «територіальну цілісність Україні потрібно зберегти», мова тільки про її децетралізацію, а президент Петро Порошенко «обіцяв особливий статус Донецьку і Луганську». Чеський лідер також вважає, що Росія не має наміру нападати на країни Балтії, адже це могло б стати для неї «політичним і військовим самогубством».

У ЗМІ ширяться заклики до лідерів держав Європи і світу не їхати до Москви, а приїхати до Києва, щоб разом з українським народом відзначити cвято Перемоги над нацистськими загарбниками й таким чином сказати тверде «ні» теперішній агресивній політиці Росії.

Нагадаємо, 1 грудня 2014 року в Празі відбулась акція протесту, під час якої президенту передали петицію про відставку. Крім того, у листопаді кілька тисяч демонстрантів в центрі Праги вимагали відставки президента Чехії Мілоша Земана через його прокремлівську політику. 

Як відомо, в квітні після анексії Криму президент Чехії Мілош Земан у своїх інтерв'ю закликав до "жорстких превентивних заходів" проти Росії, висловлював підтримку санкцій і навіть публічно виступав за операцію НАТО, якщо Росія зважиться на окупацію Східної України. Починаючи з червня риторика президента змінилася. Зокрема, він  "не бачив жодних причин" для санкцій ЄС проти РФ, а у вересні заявив, що в Україні йде громадянська війна і "кілька сотень добровольців" з Росії не можна розцінювати як російське вторгнення.

Також Земан закликав світ і Україну змиритися зі "входженням Криму до складу Росії", оскільки, на його думку, "в найближчому майбутньому він не буде повернутий Україні, незважаючи на всі декларації".

Раніше розслідування чеського видання Respekt простежило давнє знайомство між Земаном і близьким другом Путіна Владіміром Якуніним. Згідно з даними видання, передвиборну кампанію Земана фінансував Якунін.