НОВИНИ

ЄС збирається покращити відносини з Білоруссю

Атмосфера між ЄС і Білоруссю стала "позитивнішою" у зв'язку зі звільненням в країні частини політв'язнів, початку переговорів про безвізовий режим і важливу роль Мінська у спробах мирного врегулювання кризи в Україні.

Євросоюз має намір змінити політику щодо Білорусі у бік потепління. Про це на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС в Ризі заявив глава МЗС Латвії Едгарс Рінкевич.

"Видно потенціал для розширення і поглиблення відносин з Білоруссю", - сказав Рінкевич.

Разом з тим, за його словами, в діалозі з Мінськом залишаються "невирішені проблеми", проте ЄС вважає можливим рухатися назустріч білоруській владі, пише агентство AP.

У Брюсселі відзначають, що атмосфера між ЄС і Білоруссю стала "позитивнішою" у зв'язку зі звільненням в країні частини політв'язнів, початку переговорів про безвізовий режим і важливу роль Мінська у спробах мирного врегулювання кризи в Україні.

Як відомо, Євросоюз запровадив санкції проти Мінська через переслідування інакодумців, порушення прав людини і відсутність демократичних і судових реформ. У зв’язку з цим, президент Білорусі Аляксандр Лукашенка був оголошений у країнах ЄС персоною нон-грата.

Нагадаємо, раніше Лукашенка заявив, що Білорусь відкрита до конструктивного діалогу з НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.