НОВИНИ

Жоден військкомат не має права вимагати, щоб мобілізовані купували форму за власний кошт - Міноборони

Цифри вартості набору продуктів для солдата не змінювали від 2008 року.

У питаннях харчового та матеріального забезпечення солдатів  дуже багато залежить від конкретного командира частини чи навчального центру.  Про це розповів "Українському тижню" заступник начальника управління інформаційних технологій Міністерства оборони України полковник Сергій Галушко.

«Якщо казати про харчування, яким у нас займаються комерційні структури, то командир завжди має право й навіть обов’язок вимагати від них належної якості їжі, відповідності продуктів системі якості й калорійності. Звичайно, є випадки недобросовісності комерсантів, та й керівників деяких підрозділів. Тому різні частини по-різному годують наразі» – зазначив Галушко.

Водночас, за його словами, система оцінки потреб військових в Україні застаріла.

«Однак не забуваймо, що цифра вартості набору продуктів для солдата не змінювалася ще від 2008 року й становить приблизно 17 грн на добу. А загальна сума з урахуванням вартості приготування – 35 грн. Очевидно, що дуже важко при нинішніх цінах досягти якісного харчування. Відомо, що Кабмін збирається ці цифри переглядати, в сенсі перерахунку з поправкою на інфляцію», – додав полковник.

Читайте також: Міноборони: ключовою проблемою мобілізації є підготовка керівників молодшої та середньої ланки

«Щодо речового забезпечення. Терміни направлення мобілізованих до військових частин були уточнені з урахуванням надходження від промисловості форми нового зразка. Тобто кожного мобілізованого повністю забезпечуємо формою – вітчизняною або з гуманітарної допомоги, скажімо, канадською. Щодо якості, то в нас тепер діє Рада волонтерів при Міністерстві оборони на чолі з Юрієм Бірюковим, призначений профільний заступник міністра – ці люди роблять усе, щоб мінімізувати постачання неякісної форми у війська. Зазначу: жоден військкомат чи командир не має права вимагати, щоб мобілізовані за власний кошт купували форму. Якщо у вас є сигнали про щось таке, давайте знати – реагуватимемо», – наголосив Галушко.

Читайте також: Міноборони: понад 10% серед мобілізованих четвертої хвилі - добровольці

Текст матеріалу «Похапцем і з вулиці не мобілізовуватимуть» читайте повністю у черговому числі "Українського тижня" (№9).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.