НОВИНИ

Міноборони: ключовою проблемою мобілізації є підготовка керівників молодшої та середньої ланки

Остання перед війною на Донбасі мобілізація проводилася аж 1986 року, після катастрофи на ЧАЕС.

У Міноборони заявляють, що змінили принципи розподілу бійців по частинах та назвали проблеми мобілізації. Про це розповів "Українському тижню" заступник начальника управління інформаційних технологій Міністерства оборони України полковник Сергій Галушко.

«Згадайте минулорічну весну: востаннє мобілізацію військкомати проводили ще 1986 року, після катастрофи на Чорнобильській АЕС. Тобто потрібного досвіду на той момент не було. Плюс дуже стислі терміни. Та й мало хто на місцевому рівні тоді до пуття розумів, що ж узагалі коїться і які можуть бути прогнози розвитку подій. А найголовнішою помилкою тоді було, що люди після призову з однієї місцевості найчастіше потрапляли до тієї самої військової частини. Це в низці випадків досить негативно впливало на морально-психологічний стан підрозділу, адже всі традиції із цивільного життя переносилися на військову службу», – зазначив Галушко.

Читайте також: Міноборони: понад 10% серед мобілізованих четвертої хвилі - добровольці

За його словами, нині бійців розподіляють, виходячи з потреб тих або інших підрозділів.

«Тепер ця практика припинена – бійці рівномірно розподіляються відповідно до потреб до всіх військових одиниць. Призовники потрапляють у здорові бойові колективи з уже сталими традиціями, де вони в доброму сенсі розчиняються. Стає меншим вплив «гражданки». Дуже важливо, що була змінена й далі змінюється система підготовки бійців, чимало інструкторів уже мають досвід бойових дій на Сході й знають, до чого саме варто готувати бійців», – зауважив він.

За словами Галушка, збільшено час підготовки солдатів.

«Тобто після трьох-чотирьох тижнів короткого та малоефективного бойового злагодження на передову не відправлятимуть. Але найнагальнішим залишається питання керівників молодшої та середньої ланки, тому що бойовою підготовкою та дисципліною в конкретній роті має опікуватися командир роти, а не керівник Генерального штабу», – додав полковник.

Текст матеріалу «Похапцем і з вулиці не мобілізовуватимуть» читайте повністю у черговому числі "Українського тижня" (№9)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.