НОВИНИ

Єжи Гофман зніматиме кінострічку про власника Підгорецького замку

Родина Жевуського володіла замком у Підгірцях на Львівщині
Польський режисер Єжи Гофман створить стрічку про Вацлава Жевуського, магната і власника замку в Підгірцях. Про це повідомила голова наглядової ради фонду «Підгорецький замок» Оксана Козинкевич. Єжи Гофман є членом наглядової ради. За словами Оксани Козинкевич, у планах – спершу відзняти художній фільм, потому ж документальний – про те, як знімали попередній.
 
Родина Жевуського володіла замком у Підгірцях. Він мандрував країнами Близького Сходу, жив із бедуїнами, очолив 13 їхніх племен. Згодом став арабським еміром. Знав арабську й турецьку мову, написав книгу з ветеринарії коней, знався на арабських скакунах, яких продавав навіть Наполеонові Бонапарту. Після повернення додому, Вацлав Жевуський заснував перший у Європі інститут орієнталістики та написав книгу мемуарів, де змалював культуру та звичаї Сходу. Нині мемуарами цікавиться Саудівська Аравія, для якої писемні пам’ятки тієї епохи – рідкісні.
 
Оксана Козинкевич зазначила, що виділити кошти на зйомки можуть представники мусульманського світу – з ними тривають перемовини, а Єжи Гофман до 15 жовтня працюватиме над кінострічкою про російсько-польську війну. Тоді й почнуться зйомки фільму про господаря Підгорецького замку
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги