НОВИНИ

Уряд очікує, що МВФ виділить $10 млрд у першому транші

Про це повідомив перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський.

Кабінет міністрів України очікує, що МВФ виділить перший транш Україні в розмірі 10 млрд доларів. Про це повідомив перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський.

"Остаточне рішення поки що не прийнято, ми сподіваємося, що воно буде прийнято на рівні 10 млрд доларів", - сказав він журналістам у суботу в Києві.

Як повідомлялося, засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду з питання виділення Україні кредиту в рамках механізму розширеного фінансування має відбутися 11 березня.

Нагадаємо, 12 лютого Кабінет міністрів затвердив меморандум про співпрацю з ключовим кредитором – Міжнародним валютним фондом строком на 4 роки і з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) з обсягом фінансування 17,5 млрд дол. Нова програма замінить діючу програму «стенд-бай», укладену в квітні 2014 року.

Програма передбачає зміни у фіскальній політиці для стабілізації системи держфінансів, соціальну підтримку населення у період підвищення тарифів на газ і опалення, досягнення бездефіцитного стану НАК «Нафтогаз України» до 2017 року за допомогою комплексу заходів, включаючи поступове підвищення тарифів на газ, і інші заходи для стабілізації макроекономічної ситуації в країні і підвищення інвестиційної привабливості.

Крім того, програма є запорукою отримання Україною загального пакета фінансової допомоги в обсязі близько 40 млрд дол. строком на 4 роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.