НОВИНИ

У разі повномасштабної війни Росія здатна одразу виставити на лінію фронту 200 тисяч вояків - експерт

А доки світ захищатиметься від агресора, Кремль здатний поступово сформувати 10-мільйонну армію.

У разі повномасштабних бойових дій Росія може швидко виставити на передову до 200 тисяч вояків, а після цього впродовж певного чсу зібрати армію кількістю до 10 мільйонів осіб. Про це пише в матеріалі для "Українського тижня"  експерт, військовий історик Ярослав Тинченко.

"Згідно з останніми повідомленнями російської преси, у Збройних силах РФ задіяно майже 1,2 млн людей, включаючи цивільних осіб. Цікаво, що ще в січні цього року Росія заявляла про те, що чисельність її ЗС – близько 900 тис. осіб, причому вони й надалі скорочуються. Сумнівно, щоб за місяць у РФ було збільшено кількість осіб, задіяних у ЗС, майже на 300 тис. Цифра 1,2 млн – це, швидше за все, фейк для ворогів на тлі війни на Донбасі",  - наводить цифри експерт.

Проте, як зазначає Тинченко, в разі початку повномасштабних бойових дій у будь-якому з регіонів Збройні сили РФ здатні відразу виставити в першій лінії до 200 тис. сухопутних військ.

"На сьогодні цього цілком достатньо, щоб стримати перший наступ, скажімо, НАТО або Китаю. Доки вони захищатимуться, Росія може сформувати армію до 10 млн", - додає військовий історик.

Гігантська кількість людей, що служать і працюють у ЗС РФ, додає есперт, задіяні в ракетних військах стратегічного призначення, військово-повітряних та військово-морських силах, а також у незліченій кількості різноманітних складів, баз, центрів та інших організацій, у яких зберігається зброя переважно радянського виробництва.

У цих частинах та установах є висококваліфіковані працівники з відповідним інтелектуальним рівнем – мешканці мегаполісів та великих міст. Мобілізовані та контрактники із сільської місцевості – з депресивних регіонів – служать у мотострілецьких, повітряно-десантних та інших частинах сухопутних військ. 

Читайте також: Збройні сили РФ здатні перекинути підтримку на будь-яку з баз за лічені години - експерт

Експерт нагадує, що зараз у Росії призивають на 12-місячну строкову службу, потім схиляють до контракту.

"Попри те що з кожним роком охочих іти на строкову та контрактну військову службу дедалі менше, декого, хто дуже того бажає, не беруть. Передусім ідеться про чеченських юнаків: у Збройні сили РФ їх не приймають. Бояться. Приблизно така сама ситуація і з деякими іншими народами Північного Кавказу. Дуже вибірково беруть татарів (поволзьких та інших), бо вони теж можуть опинитись у лавах супротивника", - зауважує він.

Проте з великою охотою, пише Тинченко, до сухопутних військ приймають башкирів, чувашів, казахів, якутів, бурятів, що мають у зовнішності яскраво виражені східні риси. А також мордву (точніше, народи ерзя та мокша, які штучно об’єднані під цією назвою), удмуртів, марійців, комі та інших представників фіно-угорських племен. 

Матеріал "Пастка "інтернаціоналізму" читайте в черговому числі "Українського тижня" (№8).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.