НОВИНИ

Генерал НАТО підготував власну програму допомоги Україні

За словами командувача силами Альянсу в Європі, підтримка, яку раніше США надавали українським військовим, «не вплинула на результат» конфлікту на Донбасі.

Командувач силами НАТО в Європі Філіп Брідлав сформував власну програму допомоги Україні у боротьбі з проросійськими бойовиками, які орудують на Донбасі. Про це він заявив під час брифінгу в Пентагоні.

За словами Брідлава, американські військові мали тісні зв’язки з Україною ще до конфлікту і добре знають потреби українських силовиків, зокрема у сфері розвідки, контррозвідки, зв’язку тощо.

«Я підготував власне бачення (того, якою повинна бути допомога Україні – ред.) і представив його власному командному складу, тож наразі воно в процесі розгляду», - заявив генерал, не повідомивши про деталі свого плану.

Він наголосив, що , яку раніше США надавали українським військовим «не вплинула на результат» конфлікту на Донбасі.

Ні під час виступу у Конгресі, ні на прес-конференції у Пентагоні Брідлав не уточнив свого особистого ставлення до можливого постачання українським військовим летального озброєння. Генерал НАТО лише підтвердив, що думки експертів щодо того, які наслідки це матиме, дійсно розділилися.

Разом з тим Брідлав зазначив, що навіть без летальної допомоги США Росія робить все можливе для ескалації конфлікту на Донбасі, тому, на його думку, так званий «статус кво» не допоможе українцям відновити контроль над своєю територією.

«Абсолютно ясно, що ситуація не покращується. Вона стає гіршою з кожним днем. Ми бачимо, що Путін ддосі в дії, і це триватиме, доки він не досягне своєї мети», - зазначив головнокомандувач НАТО в Європі, додавши, що основна мета російського лідера полягає в розколі Заходу, розширенні контролю над Україною, і, можливо, збільшити вплив Москви навіть серед країн-членів НАТО.

Брідлав  також зазначив, що членство в НАТО надає військовий захист країнам Балтії, але це не виключає можливості втручання Росії.

Нагадаємо, раніше генсек НАТО закликав сепаратистів скласти зброю, а Росію – припинити постачати танки через кордон.

Крім того, міністр оборони Великобританії заявляв, що Нато готується дати відсіч російській агресії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.