НОВИНИ

Рада Федерації ініціює створення "міжнародного суду щодо України"

"Сенатори" хочуть покарати Україну за сценарієм Нюрнберзького трибуналу.

Комітет Ради Федерації РФ з міжнародних справ розгляне питання про ініціювання створення міжнародного суду за злочини проти мирних громадян в Україні. Таке протокольне доручення дала сенаторам спікер палати Валентина Матвієнко.

Пропозицію про необхідність створення міжнародного суду внесла на засіданні палати "сенатор від Криму" Ольга Ковітіді.

"Політичний режим, який направив зброю проти свого народу, повинен постати перед судом. Якщо світове співтовариство визнає наявність військового конфлікту і направить на південний схід України своїх миротворців, про що ставить питання (президент України Петро Порошенко), закономірним наслідком є визнання світовим співтовариством фактів масового вбивства мирного населення", - заявила вона.

За її словами, прецеденти такого суду в історії є - це і Нюрнберзький трибунал, і міжнародний трибунал з колишньої Югославії.

Раніше Ковітіді заявляла про необхідність звернутися з цією ініціативою в ООН, але її раніше не підтримали в Раді Федерації, зазначивши, що не бачать перспектив для створення при ООН міжнародногго трибуналу по Україні, який би влаштував усі сторони.

А так званий "голова Республіки Крим" у відповідь на звернення президента України до кримчан 23 лютого грозився притягнути українських політиків до кримського трибуналу.