НОВИНИ

Денис Казанський: Донбас став жертвою поразки російського лобі на Майдані

Кримінальні клани, на яких ставила Росія, зірвали злість на активістах Донбаса за поразку в Києві.

Після ганебної втечі з Києва, кримінальні клани реалізували свою помсту на Донбасі, який вважали власною територією, в той час як нечисленні активісти не мали сил протистояти жорстким придушенням без підтримки місцевого населення. Про це пише оглядач Денис Казаньский в матеріалі для "Українського тижня", розмірковуючи над тим, чому Майдан не переміг на Донбасі.

"Український Донбас став жертвою історичної поразки російського лобі в Україні. Вигнані з Києва донецькі кримінальні клани, на яких ставила Москва, зірвали злість за програш на опозиційно налаштованих мешканцях регіону, який вважали своєю повноправною територією. Жорстоке придушення весняних демонстрацій на підтримку територіальної єдності України, розправи над мирними мітингами в центрі Донецька стали помстою за Майдан і ганебну втечу", - пише журналіст.

Утім, автор також зазначає, що придушення опозиції в Донецьку і розправи над активістами мали підтримку серед широких верств місцевого населення, яке не тільки не виступало на захист майданівців, а й схвалювало безчинства місцевої влади.

"Без цієї підтримки впоратися з демонстрантами на Донбасі було б так само важко, як і розігнати мітинги в Києві", - зазначає Казанський.

"Донбас так звик протиставляти себе решті України, так звик до слів політиків про його особливу місію та виняткову значущість, що просто рухався заздалегідь прокладеною колією. Він обрав у конфлікті влади з народом зручну сторону, підтримка якої, як здавалося, гарантувала комфорт. А коли донецькі кримінальні клани зазнали поразки, сприйняв це як особисту образу",  - наголошує оглядач. 

На жаль, резюмує Денис Казанський, в Україні так і не знайшлося нікого, хто зміг би пояснити людям усю небезпеку такого вибору й переконати їх змінити свою думку.

Текст матеріалу "Останній притулок негідників" читайте в черговому числі "Українського тижня" (№7).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.