НОВИНИ

У Міненерго хочуть зупинити 12 шахт і скоротити 10 тисяч шахтарів

Глобально протягом 2-3 років, за словами голови міністерства, взагалі потрібно залишити на шахтах лише 25 тис. осіб.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості до 2015 року має намір закрити 5 державних вугільних шахт і ще 7 законсервувати. Про це в інтерв'ю журналу "Фокус" сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

"З 35 шахт під нашим управлінням ми закриємо 5, ще 7 законсервуємо в цьому році. 20% людей необхідно буде скоротити. Це 10 тис. з 52 тис. шахтарів", – сказав міністр.

Він також зазначив, що скорочувати будуть в основному пенсіонерів.

Крім цього, Міністерство соціальної політики вже розробляє варіанти залучення скорочених фахівців у інші модернізаційні проекти, зокрема реконструкцію житлово-комунального господарства.

"Глобально протягом 2-3 років нам взагалі потрібно залишити на шахтах лише 25 тис. осіб", – додав міністр.

Він також додав, що на даний момент в "Енергоатомі" працює 35 тис. людей, при тому що за європейськими нормами при такому обсязі виробленої електроенергії для компанії досить було б 15 тис. працівників.

Як відомо, Міненерго раніше повідомляло про плани підготувати до приватизації всі 35 шахт до кінця 2015 року.

Україна скоротила видобуток вугілля в 2014 році на 22% до 65 млн тонн порівняно з 2013 роком.

Нагадаємо, раніше кандидат у нардепи Мустафа Найєм заявив, що на підконтрольні "ДНР" і "ЛНР" шахти Україна виділила понад 2,8 млрд грн з бюджету

Україна переказувала гроші на шахти з територій під контролем "ДНР" та "ЛНР" до серпня минулого року для виплати зарплат та як сплату за відвантажене для потреб українських ТЕС вугілля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.