НОВИНИ

Захід може послабити санкції проти Лукашенки завдяки Мінську-2 – ЗМІ

Зустріч білоруського лідера з главою МЗС Латвії, яка відбудеться у Мінську 20 лютого, може стати першим кроком до покращення стосунків між «останнім диктатором Європи» та Заходом.

Завдяки сприянню президента Білорусі Аляксандра Лукашенки переговорам щодо вирішення конфлікту в Україні, які проходили в Мінську, Євросоюз може послабити санкції проти білоруського лідера і навіть запросити його на саміт у Ризі, запланований на травень 2015 року. Про це повідомляють західні медіа посилаючись на джерела в дипломатичних колах ЄС.

Згідно з повідомленню, активне сприяння мінським домовленостям поліпшить стосунки між Євросоюзом і білоруським лідером, Якого на Заході називають «останнім диктатором Європи».

Першим кроком до цього стане зустріч Лукашенки з міністром закордонних справ Латвії Едгарсом Ринкевичем, яка відбудеться 20 лютого у Мінську.  Зважаючи на те, що Латвія наразі очолює Раду ЄС, наслідком візиту Ринкевича  може стати послаблення санкцій проти президента Білорусі і навіть запрошення останнього на травневий саміт до Риги.

«Я вважаю, що у нас є широке коло можливостей», - заявив Ринкевич напередодні, коментуючи майбутню зустріч з Лукашенкою та перспективу відноси між ЄС та Білоруссю.

Раніше Латвія, яка цього року прийматиме саміт Східного партнерства, запланований на 21-22 травня, заявляла, що готова запросити Лукашенка. Але деякі держави ЄС виступили проти, і остаточного рішення поки немає.

«Є ознаки зближення між Білоруссю і Європою. Лукашенко був дуже ефективним під час переговорів (щодо України – ред.) у Мінську. В ЄС обговорюють можливість розмороження відносин з Білоруссю», - розповів один з дипломатів ЄС.

Крім того, джерела в дипколах повідомляють, що минулого місяця в ЄС ухвалили внутрішній документ, який передбачає можливі заходи для налагодження відносин з Білоруссю. Зокрема, від Лукашенки вимагатимуть деяких реформ.

В ЄС зазначають, що результатом річних переговорів щодо послаблення візового режиму для білорусів може стати позитивне рішення, прийняте під час Ризького саміту. Однак обов’язковою умовою для поліпшення відносин РБ із Заходом є звільнення усіх білоруських політв’язнів.

Білоруська опозиція вітатиме зближення з ЄС.

«Дотримання прав людини є важливим, але потрібно робити все можливе, щоб Білорусь інтегрувалася в Європу», - заявляв колишній кандидат у президенти Аляксандр Мілінкевіч.

Разом з тим дипломати наголошують, що Брюссель не форсуватиме події, щоб уникнути ситуації, схожої на ту, яка склалася в Україні, де РФ анексувала Крим і розпалила конфлікт на Донбасі.

Міністр закордонних справ РБ Уладзімір Макей заявляв, що Білорусь триматиметься на відстані від ЄС.

«Хтось хоче приєднатися до ЄС вже завтра. Деякі хочуть мати таку перспективу. А деякі просто хочуть нормалізувати відносини з ним», - зазначив він.

Нагадаємо, раніше Лукашенка заявив, що Білорусь відкрита до конструктивного діалогу з НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.