НОВИНИ

Мін'юст перевірить суддів, які взяли самовідвід у справі про заборону КПУ

Петренко зазначив, що жоден закон не надає судді такого права, а тим більше фактично одноосібно приймати рішення про повний відвід колегіального органу, яким є склад суду.

Мін'юст ініціює перевірку діяльності суддів Окружного адміністративного суду Києва, які порушили присягу суддів, Конституцію України і самоусунулись від розгляду справи про заборону Комуністичної партії України. Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

“Те, що судді, весь склад Окружного адміністративного суду Києва, відмовилися виконувати обов'язки є підстави говорити, що вони порушили процесуальні закони Конституції України, і Міністерство юстиції ініціює питання перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України про перевірку і звільнення їх з посад... Я, як міністр юстиції, член Вищої ради юстиції України, буду наполягати на персональній перевірці кожного із суддів, який потоптався по закону”, - сказав Петренко.

Коментуючи ситуацію щодо самовідводу судді у справі, а також відводу ним від участі у справі всього складу Окружного адмінсуду столиці Петренко зазначив, що жоден закон не надає судді такого права, а тим більше фактично одноосібно приймати рішення про повний відвід колегіального органу, яким є склад суду.

Міністр пояснив, що суддя особисто міг брати самовідвід лише на початку призначення справи до розгляду по суті, а ця справа, як зазначив Петренко, розглядається з липня минулого року, у тому числі з порушенням термінів розглядів.

“Дії судді і всього складу Окружного адміністративного суду Києва підтверджують, що суд був не об'єктивним, упередженим, і свідчить про одне — що цей суд підігравав одному учаснику процесу — Комуністичній партії України. По іншому пояснити поведінку суддів не можна і це є першим випадком в Україні, коли весь склад суду відмовляється виконувати обов'язки. І це говорить про те, що судова система не просто хвора, а смертельно хвора”, - зазначив Петренко.

Також він звернув увагу на те, що суддя своїм рішенням не мав юридичного права передавати справу зі всіма доказами на розгляд до Окружного адміністративного суду Київської області.

Продовжуючи тему, Петренко запевнив, що в ініційованій Мін'юстом перевірці суддів “жодного політичного питання немає, є виключно юридичні факти». Причому Петренко запевнив, що Міністерство юстиції, як сторона у справі доведе її до логічного кінця. Більше того, за словами Петренка, Мін'юст буде дивитися на персональний склад нового суду, який продовжить розгляд “справи КПУ” і стежитиме, щоб ним не порушувалися терміни розгляду.

Нагадаємо, судді Окружного адміністративного суду Києва взяли самовідвід у справі про заборону діяльності Комуністичної партії України. Зокрема, йшлося про те, що підставою для самовідводу є проведення 16 лютого 2015 року обшуку в приміщенні суду, який розцінюється як тиск на суддів з метою вплинути на об'єктивність прийняття рішень щодо окремих резонансних справах, які знаходяться на розгляді, зокрема, у справі про заборону діяльності Комуністичної партії України.

Як відомо, у липні окружний адміністративний суд міста Києва почав розгляд позову Мін'юсту з вимогою заборонити діяльність Компартії.