НОВИНИ

Мінсоцполітики: від початку року на виплати переселенцям виділено 510 млн грн

Мінімальний рівень компенсації для одного переселенця становить 784 грн.

З державного бюджету України від початку 2015 року вже виділено 510 млн грн для виплат вимушеним переселенцям. Про це заявив заступник міністра соціальної політики і праці України Віталій Мущинін в ході комітетських слухань у Верховній Раді України.

"У цьому році, згідно із законом про державний бюджет, вже витрачено 510 млн грн для виплат вимушеним переселенцям. Для забезпечення виплат в наступні місяці в бюджеті передбачено 2,8 млрд грн. На даний момент мінімальний рівень виплат становить 784 грн для одного переселенця... Ми намагаємося переглянути цю цифру, підвищивши виплати до мінімального прожиткового мінімуму... Для однієї сім'ї рівень таких виплат обмежений 2, 4 тис грн. Ця сума не обкладається податком", - зазначив Мущинін.

Заступник міністра підкреслив, що з квітня 2014 року, з початку окупації Криму, були розроблені відповідні карти переселенців, прийняті необхідні нормативні документи.

За його словами, на цей час нараховується понад 1 млн вимушених преселенців.

"Станом на 17 лютого 2015 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення, взяті на облік 1 млн 042 тис 066 переселенців, або 737 тис 603 сім'ї з Донбасу та Криму", - заявив Мущинін.

За його словами, понад 287 тис 532 сімей звернулися за призначенням допомоги, і 269 тис сім'ям така допомога вже призначена.

"А саме вони вже отримали матеріальну допомогу від держави, забезпечені житлом або компенсаціями за оренду житла, робочими місцями або ж звернулися в службу зайнятості з метою пошуку робочого місця", - зазначив заступник міністра соціальної політики і праці України.

Як зазначалося раніше, Міністерство соціальної політики поставило на облік понад мільйон вимушених переселенців із зони АТО і анексованого Росією Криму станом на 9 лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.