НОВИНИ

МЗС Грузії: виклик українського посла не погрішить відносин між державами

Грузія називає Україну "стратегічним партнером".

У Міністерстві закордонних справ Грузії Україну називають «стратегічним партнером» і заявляють, що виклик українського посла не має сприйматися, як проблема у відносинах двох країн. Про це заявив речник МЗС Грузії Давіт Кереселідзе.

«Ще раз заявляю від імені МЗС, Україна є нашим стратегічним партнером. Це дуже важлива країна, з якою ми маємо і будемо мати дружні відносини. Ситуація, що склалася на сьогодні в Україні, досить складна. Україна знаходиться в тяжкому становищі, тому першим завданням є її підтримка», – заявив спікер.

«Посла запросили, тому що посол є представником держави в іншій країні, і такі відносини стаються часто, коли для розмови з багатьох питань відбувається запрошення посла», – підкреслив він.

Він також наголосив, що під час зустрічі обов’язково мова йтиме про призначення в Україні, однак які конкретно питання будуть в МЗС до посла, не уточнив.

Як повідомлялося 15 лютого, посла України в Грузії Василя Цибенка викликали до місцевого міністерства закордонних справ для роз'яснень

Зазначалося, що посол викликаний у зв'язку з призначенням Міхеіла Саакашвілі, який перебуває у розшуку в Грузії, на посаду голови  ДорадчоЇ міжнародної ради реформ в Україні. 

За інформацією ЗМІ, в МЗС заявили, що послу Грузії в Україні Міхеілу Уклеба також доручено попросити від відповідних відомств України роз'яснення з даного питання.

Нагадаємо, Саакашвілі був оголошений у розшук прокуратурою Грузії по низці кримінальних справ. Нещодавно в прокуратурі заявили журналістам, що чекають від Інтерполу рішення про оголошення Саакашвілі в розшук по "червоному циркуляру".

Разом з тим, напередодні грузинські ЗМІ з посиланням на адвоката Саакашвілі Отара Кахідзе повідомили, що президент Парламентської асамблеї НАТО, конгресмен США Майкл Тернер закликав Інтерпол не задовольняти запит прокуратури Грузії на оголошення в розшук екс-президента Саакашвілі.

Адвокат також заявив, що лист зі схожим змістом направив в Інтерпол і голова комітету Європарламенту із зовнішньої політики Ельмар Брок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.