НОВИНИ

Погодинна оплата праці збільшить приховане безробіття, - форум профспілок

Постанова Уряду про погодинну оплату праці знизить рівень захищеності працівників
Національний форум профспілок України вважає, що постанова Уряду про запровадження погодинної оплати праці знизить рівень захищеності працівників та звузить їхні законні права у сфері трудових відносин. Про це йдеться в заяві щодо постанови Кабінету Міністрів України «Про визначення і застосування мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі» №330 від 5 травня 2010 року.
 
Як повідомив ZAXID.NET голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук, в заяві йдеться, що постанова дозволяє роботодавцям ухилятися від підвищення мінімальної заробітної плати до рівня прожиткового мінімуму, що передбачається Державним бюджетом України на 2010 рік. Тим самим уряд та влада нівелюють власні рішення щодо підвищення соціальних стандартів.
 
Запровадження погодинної плати праці дасть роботодавцям можливість довільно скорочувати кількість робочих годин, залишаючи робітникові обсяг робіт, розрахований на восьмигодинний або більш тривалий робочий день. Таким чином, фактична зарплата зменшуватиметься, а норма експлуатації працівників збільшуватиметься.
 
Постанова – прямий шлях до значного збільшення прихованого безробіття. Адже у випадку запровадження погодинної оплати достатньо буде найняти працівника на одну годину і він буде вважатися зайнятим, а не безробітним. Безробіття, як і раніше, буде існувати і навіть збільшиться, однак офіційно воно не визнаватиметься.
 
У зв’язку зі скороченням часу зайнятості працівників і зменшенням їх заробітків меншими стануть податкові платежі та відрахування до пенсійного і страхових фондів.
Обставини і процедура прийняття постанови стали яскравим свідченням нехтування правами профспілок та працівників, яких вони захищають. Прийняття постанови без попереднього погодження з профспілками є грубим порушенням Генеральної угоди.
 
Зважаючи на сказане вище, НФПУ вважає, що документ потребує суттєвого доопрацювання та погодження з профспілками, аби сприяти справжньому підвищенню соціального рівня людей праці
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги