НОВИНИ

ГПУ оголосила про підозру Януковичу, стаття - узурпація влади

Прокуратура вже звернулася до генпрокурора РФ із зверненням про видачу екс-президента.

ГПУ оголосила про підозру екс-президенту України Віктору Януковичу за статтею 225 Кримінального кодексу. Про це повідомив генеральний прокурор України Віталій Ярема.

"Організоване Януковичем угрупування переслідувало низку протизаконних намірів: перше - це узурпація влади, стаття 110, 255 Кримінального кодексу України. З цією метою шляхом тиску на Конституційний суд була відмінена конституційна реформа 2004 р. Двома рішеннями Конституційного суду: від 6 квітня 2010 р. та від 30 вересня 2010 р. було повернуто президентсько-парламентську форму правління", - заявив Ярема.

"Таким чином Янукович взяв під свій контроль парламент та призначений уряд. Внаслідок конституційного перевороту відбулася фактична узурпація влади", - наголосив він.

"Що стосується направлення до суду справ щодо Януковича та його прибічників. Кримінально процесуальне законодавство не дозволяло до останнього часу це робити. Тепер коли прийнято закон про заочне провадження і заочне засудження, ми вже розпочали відповідну роботу. Кілька днів тому за статтею 255 Кримінального кодексу оголосили Януковичу (про підозру - ред.) - це створення злочинної організації, в рамках цього провадження ми будемо направляти справи до суду і притягувати їх до відповідальності", - повідомив Ярема.

З відповідним зверненням про видання Януковича Україна вже звернувся до генерального прокурора РФ.

Як повідомлялось, 30 січня Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє заочний суд над Януковичем.

Пізніше стало відомо, що Генеральна прокуратура України готується до проведення заочного суду над колишнім президентом України Віктором Януковичем.

4 лютого, майже через рік після втечі Януковича, Верховна Рада позбавила його звання президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.