НОВИНИ

Рада заборонила показ російських серіалів

Положення законопроекту не поширюються на фільми, які були вироблені до 1991 року.

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект №1317 щодо захисту інформаційного телерадіопростору України. За відповідний законопроект разом з декількома поправками проголосувало 259 народних депутатів з 226 необхідних. 

Цей законопроект пропонує надати можливість центральним органам влади, таким як Держкіно, штрафувати ті канали, які порушують заборону на трансляцію російських серіалів. Також законопроект пропонує скласти перелік осіб, показ яких на телебаченні є не бажаним, у зв'язку з тим, що ці особи закликали до міжнаціональної ворожнечі. 

Законопроект №1317 передбачає окреслити чіткі критерії для визначення аудіовізуальної продукції (художні та документальні фільми, серіали тощо), що шкодить національній безпеці України, а саме - прославляє збройні формування держави-окупанта, та заборонити публічне використання такої продукції і встановити санкції до суб’єктів господарювання, які ігноруватимуть таку заборону (стягнення штрафу в розмірі від 10 до 50 мінімальних заробітних плат на кожен випадок такого розповсюдження (показу). Положення законопроекту не поширюються на фільми, які були вироблені до 1991 року.

Визначати, яка саме аудіовізуальна продукція відповідатиме вище зазначеним критеріям, буде екстрена група Міністерства культури, тоді як Національна рада з питань телебачення та радіомовлення здійснюватиме моніторинг на предмет порушення положень цього закону.

Нагадаємо, 13 січня Верховна Рада України проголосувала в першому читанні законопроект нардепів Миколи Княжицького та Вадима Денисенка, який передбачає заборону трансляції аудіовізуальної продукції країни-агресора.