НОВИНИ

Бойовики під час наступу використовують до 150 т снарядів за добу – Тимчук

Росія "не справляється" з такою кількістю заявок від бойовиків.

Зниження інтенсивності ударів з боку бойовиків викликане перевикористанням боєприпасів, які постачає Росія. Про це повідомив нардеп та координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук на сторінці у мережі Facebook.

«Під час активних наступальних дій, які вели російсько-терористичні війська на Донбасі протягом січня-початку лютого 2015, останні зіткнулися з проблемою перевитрати боєприпасів (в першу чергу - до ствольної артилерії і РСЗВ)», - йдеться у повідомленні.

За час активних наступальних дій терористи вистрілюють до 150 т боєприпасів кожної доби.

«За підрахунками самих бойовиків, вогневої дивізіон на напрямку «головного удару» в середньому протягом доби вистрілював під час «наступу» до 150 т снарядів. Постачання з Росії не перекривають таких витрат боєприпасів. Цим викликане певне зниження інтенсивності обстрілів з боку терористів протягом останньої доби», - зазначив Тимчук.

Головний пункт прибуття боєприпасів – станція розвантаження Іловайськ, звідки їх постачають на передову автомобілями.

«Наразі командування російсько-терористичних військ намагається вирішити вказану проблему. На станцію розвантаження Іловайськ протягом кількох останніх діб за ніч прибуває в середньому 2 облікових ешелони боєприпасів найбільш використовуваних калібрів, які за наступний світловий день доставляються або безпосередньо на вогневі позиції (у більшості випадків), або на «розподільні склади і бази». Оперативні заявки на отримання боєприпасів від окремих формувань бойовиків задовольняються автомобільним транспортом. Так, після перекидання в район Донецька потужної артилерійської групи російсько-терористичних військ (26 одиниць САУ 2С19 «Мста-С»), вже протягом трьох діб бойовики автотранспортом перекидають в Донецьк боєприпаси для цієї артгрупи (у середньому за добу фіксується до 20 завантажених «КамАЗів»)», - додав координатор «Інформаційного опору».

Як повідомлялося, 4 лютого Дебальцеве обстрілювали у 4 рази активніше за інші напрямки бойових дій.

Нагадаємо, протягом попередньої доби загинули чотири військових АТО, а 25 отримали поранення.