НОВИНИ

Енергоатом віддає $300 млн на проект сховища відходів і його впровадження

Закупівлю провели за неконкурентною переговорною процедурою.

НАЕК «Енергоатом» уклав угоду з компанією «Holtec International» (США) на розробку та впровадження модифікації технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом на енергоблоках АЕС та постачання устаткування для Сховища. Про це йдеться у «Віснику державних закупівель».

Вартість угоди становить 299,97 мільйона доларів.

В рамках нової угоди з "Холтек" планується упродовж шести років до 31 грудня 2020 року постачання на майданчики ЦСВЯП, або Южно-Української, Рівненської та Хмельницької АЕС наступного обладнання: контейнер МЦК-31 - 81 од., контейнер МЦК-85 - 13 од., контейнер HI-TRAC - 1 од., контейнер HI-STAR - 5 од., залізнична платформа для HI-STAR – 5 од., контейнер HI-STORM -94 од., допоміжне обладнання – 1 комплект, технологічне обладнання – 1 комплект.

В обґрунтуванні закупівлі повідомляється, що метою створення сховища є заміщення вивезення відпрацьованого ядерного палива Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС та забезпечення його зберігання на території України.

Закупівлю провели за неконкурентною переговорною процедурою. Первинний контракт з фірмою було укладено в 2005 році за результатами тендеру, роботи розпочали в 2007 році, виконану частину вже оплачено. 

Яке повідомлялося, 26 січня Енергоатом і Holtec підписали додаткову угоду про спорудження ядерного сховища. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.