НОВИНИ

Поляки звинувачують Росію в маніпулюванні історією

МЗС Польщі засудило "прояви словесної агресії з боку Росії, що не відповідає стандартам дипломатії".

Польща звинуватила Росію в маніплюванні історією XX століття і словесній агресії на свою адресу. Пр це йдеться в заяві МЗС Польщі у відповідь на скандальні висловлювання заступника глави МЗС Росії Григорія Карасіна на адресу міністра закордонних справ Гжегожа Схетини.

“Вважаємо висловлювання заступника міністра Карасіна черговою спробою маніпуляції історією XX століття з боку високих представників Російської Федерації. Звертаємося до російської сторони, аби вона розділила історичні елементи від нинішнього політичного контексту, який, напевно, є невигідним, оскільки не дозволяє стримувати емоції”, - йдеться в заяві польського зовнішньополітичного відомства.

У зв’язку з цим МЗС Польщі засудило “прояви словесної агресії з боку Росії, що не відповідає стандартам дипломатії”.

“Нагадуємо, що Польща 1 вересня 1939 року була першою жертвою гітлерівських загарбників, яких 17 вересня 1939 року підтримав сталінський Радянський Союз. Вважаємо неприпустимим ставлення під сумнів право Польщі організовувати урочистості з відзначення 70-річчя завершення цієї трагічної війни, що запропонував нещодавно президент Броніслав Коморовський. Польща боролася з гітлерівським фашизмом з першого до останнього дня Другої світової війни на усіх фронтах, зокрема і разом з СРСР”, - нагадує МЗС Польщі.

Нагадаємо, заступник глави МЗС Росії в понеділок повідомив Російській службі новин, що міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина “покриває ганьбою не лише себе, а й усю дипломатичну службу країни й усю політичну культуру Польщі”. Таким чином він прокоментував висловлювання Схетини про те, що за нинішніх політичних умов проведення урочистостей з нагоди завершення Другої світової війни в Москві є "неприродним". Польський міністр вважає, що урочистості слід провести у Гданську, де розпочалася Друга світова війна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.