НОВИНИ

  ▪  

Українські блоги: «Плати більше і все буде добре» - погане гасло для бідних держав

В українській блогосфері писали позірність сили російської економіки, держави як монополії, можливе відтермінування реформи прокуратури та сім'ю Льовочкіних.

Клановий капіталізм по-путінськи

Шведський економіст Андерс Аслунд написав свої роздуми про становище кланового капіталізму в Росії.

За словами спеціаліста Інституту світової економіки Петерсона, «удар по російській економіці припав відразу з трьох сторін - невміла внутрішня політика, західні санкції і крах цін на нафту». Кожен із факторів негативно впливає, а разом вони тільки посилюють один одного.

«Путінська політика кланового капіталізму укупі з протекціонізмом, по суті, знищила потенціал російської економіки до зростання. Рефінансування зовнішніх догів РФ - як державних, так і приватних - завдяки санкціям Заходу припинилося ще в липні. Ціна на нафту з червня впала на 40%, а слідом за нею звалився і курс рубля. Ймовірно, ціна на нафту надовго затримається на позначці $60 за барель. Деякі продавці згодні торгувати і по $40 за барель. Окремо кожен з цих факторів у 2015 році скоротить російський ВВП на 2-3%, а в сукупності вони призведуть до падіння на 4-6%», - пише Аслунд.

За словами економіста, зовнішній борг Росії зріс до 55% ВВП через девальвацію рубля. «Подальше знецінення рубля лише збільшить показник», - додав економіст.

Окрім того, Аслунд звернув увагу на позірність сили російського резервного фонду, на яку так часто посилаються у РФ.

«Всім довгий час здавалося, що резерви Росії більш ніж достатні. 28 листопада 2014 вони становили $420,5 млрд. Але більше половини цих резервів мають вельми сумнівну ліквідність. Як я вже говорив неодноразово, потрібно відняти $45 млрд золота і $172 млрд з Резервного фонду і Фонду національного добробуту. Ці два фонди управляються міністерством фінансів, чиї активи не тільки не є ліквідними, але навіть не контролюються російським Центробанком, який тільки отримує звіти від міністерства», - додав він. Насправді, за словами Аслунда, резерви РФ становлять $203 млрд, що не так вражає через прогнозований відтік капіталів і сплату боргів на $125 млрд.

«Плати більше і все буде добре» – погане гасло для бідних держав

Головний редактор ІТ-порталу AIN.ua Артур Оруджалієв порівнює стосунки між державою і громадянином з контрактами у бізнес-середовищі.

«Візьмемо, для прикладу, США. Порівняно великі податки, але люди з усього світу хочуть отримати громадянство цієї країни, а прикладів добровільної відмови від нього мало не одиниці. Жодних чудес - просто вигідний контракт. Дорогий, але вигідний. Як зимова куртка - та, що дорожче часто і зігріє краще, і прослужить довше», - пише Оруджалієв.

На його думку, аргумент «плати більше і все буде добре» не діятиме у бідних країнах, оскільки споживач (громадянин) не має жодних гарантій від постачальника (держави).

«Буває приходить нікому не відома фірма і пропонує свій товар за ціною відомих на ринку марок. Куртка може бути як хорошою, так і не дуже. Ніхто кота в мішку особливо не купує. Продавати обіцянки може тільки той, у кого є авторитет.Якщо його немає - залучати потрібно іншим способом. Наприклад, більш низькою ціною, підвищуючи її в міру збільшення кількості клієнтів та розвитку бізнесу», - додав він.

Розірвати контракт з уже встановленою державою, на думку Оруджалієва, можна хіба теоретично. Тому держави і поводять себе як монополісти на ринку «збільшують вигоди для себе і погіршують умови для іншої сторони».

«Відмінний синхрон» Яреми і депутатів

Блогер Сергій Іванов дізнався, що реформу прокуратури можуть відкласти щонайменше на рік

Депутати від БПП Микола Паламарчук та Руслан Князевич зареєстрували законопроект №1734, який може заблокувати реформу прокуратури.

«Законопроект має назву «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» (стосовно окремих питань діяльності Всеукраїнської конференції працівніків прокуратури та місцевіх прокуратур) і є відображенням справжніх сподівань і прагнень президента України і контрольованого ним генерального прокурора щодо реформування прокуратури», - переконаний Іванов.

За словами Іванова, у законопроекті міститься норма, яка відтерміновує набрання чинності змінами до закону «Про прокуратуру», які ухвалили у жовтні 2014 року, з квітня 2015 аж до «проведення адміністративно-теріторіальної реформи, стабілізації фінансово-економічної ситуації в країні».

«На зустрічі з парламентською фракцією «Самопоміч» генпрокурор, не на жарт стривожений невблаганно зростаючим числом підписів за його відставку, нарікав на те, що ця реформа зараз не на часі, що йому потрібно якомога більше повноважень для переслідування корупціонерів і сепаратистів, включаючи пріснопам'ятний «загальний нагляд». При цьому генпрокурор не пояснив, чому він заговорив про це тільки після виникнення перспективи залишитися без крісла, до якого він прикипів всіма фібрами своєї, можна сказати, душі. А наступного дня після яреминих камлань у парламенті з'явився той самий - гальмуючий реформу прокуратури - законопроект. Ось те, що я називаю відмінним синхроном», - написав Іванов.

Пояснювальна записка проекту закону №1734

Плани Льовочкіних

Нардеп Сергій Лещенко опублікував план забудови нового маєтку сім’я Льовочкіних під Києвом.

«Бальна зала, північна ротонда, південна ротонда, картинна галерея, бібліотека, караоке, дискотека, мала вітальня, велика вітальня, обідня тераса, тренажерна зала, масажна, косметологія, спа, йога, басейн, поле для міні-футболу... Цей список – перелік приміщень та об'єктів у новому "Межигір'ї", яке заплановано звести для Сергія Льовочкіна. У країні криза, закриваються підприємства, банкрутують банки, бізнес затягує паски, але депресія дійшла не до всіх мешканців Конча-Заспи», - пише Лещенко.

Поки решта наближених до екс-президента Віктора Януковича у бігах в Росії, у Льовочкіних «все окей», пише Лещенко, та нагадує скандальний виступ сестри екс-голови АП Юлії минулого тижня у ПАРЄ.

«Шеф у бігах, а Льовочкін з сестрою – депутати Верховної Ради. При чому Юлія Льовочкіна минулого тижня перетнула межу дозволеного на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи. Виступаючи в Страсбурзі на пленарному засіданні ПАРЄ, вона обрушилася з критикою на українську владу, жодним словом не згадавши про режим Путіна та його злочини на території України», - написав депутат.

«Зрозуміти обережність Льовочкіної можна – Путін через російський "Первый канал" є їхнім партнером в телевізійному холдінгу "Інтер", а хімічна імперія Фірташа-Льовочкіна збудована за гроші путінського гаманця Ротенберга. При чому частина дешевого газу, передбаченого для населення, благополучно іде на хімічні заводи, гарантуючи додаткову рентабельність олігархічному клану», - припускає депутат.

Наостанок, депутат опублікував низку фотографій плану майбутнього маєтку Льовочкіна.

"Генплан" Льовочкіна

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.