НОВИНИ

Кримські татари протестують проти пам'ятника Сталіну в Ялті

Представники руху розцінюють намір влда щодо встановлення монумента совєцькому вождю, «як очевидну ознаку відродження неосталінізму і повернення до часів терору і позасудових розправ».

Національний рух кримських татар звернувся до влади Росії з рішучим протестом у зв'язку з рішенням кримської влади встановити пам'ятник «Великій трійці» (Й. Сталіну, Ф. Рузвельту і У. Черчіллю) в Ялті. Про це повідомили ЗМІ з посиланням на текст відповідного звернення.

Представники руху розцінюють це, «як очевидну ознаку відродження неосталінізму і повернення до часів терору і позасудових розправ».

«Така практика «нерозважливих рішень» призведе до ще більшого розколу в кримській спільноті», - йдеться в протестному зверненні.

Документ направили на адресу президента Росії Владіміра Путіна, керівництва Держдуми і Ради Федерації і російській Генпрокуратурі.

 «Наполегливо закликаємо керівництво Російської Федерації, якщо ви дійсно засуджуєте практику злочинів сталінського режиму проти цілих народів і рішуче відмовляєтеся від злочинної спадщини, зупиніть це аморальне рішення кримської влади», - звертаються представники національного руху кримських татар.

Раніше в кримському «уряді» повідомили, що до 70-річчя Ялтинської конференції в Лівадії, обіцяють встановити пам'ятник «Великій трійці» роботи Зураба Церетелі вагою до 10 тонн. До цього пам'ятник хотіли встановити у Волгограді, але обласні та міські влади не дійшли єдиної думки, і скульптура залишилася в майстерні Церетелі.

Нагадаємо, онук Йосипа Сталіна, Євгеній Джугашвілі, розкритикував політику президента Росії Владіміра Путіна, засудив війну з Україною й окупацію Криму. В інтерв'ю британському виданню "Daily Mail" він назвав політичну еліту Кремля "лиходіями", які обманюють росіян.

Як відомо, "влада" півострова почала переслідування кримських татар та їхні національні організації. А "прем'єр-міністр Криму" з-поміж іншого заявив, що для нього Меджлісу кримськотатарського народу юридично не існує.

За даними РНБО України, у Криму за час анексії викрали щонайменше 21 кримського татарина. Крім того, переслідувань зазнають лідери кримсько-татрського руху.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.