НОВИНИ

Олександр Мотиль: Повна блокада окупованого Донбасу допоможе Україні виграти війну

На думку політолога, війна Росії проти України досягнула точки неповернення.

Щоб успішно протистояти проросійським терористам, які орудують на Донбасі, українська влада повинна зважитись на повну блокаду підконтрольних бойовикам територій. Про це пише у своїй статті, опублікованій виданням The World Post, видатний політолог, професор Ротжерського університету Олександр Мотиль.

За його словами, сподівання Заходу на залагодження конфлікту на сході України шляхом переговорів не виправдали себе. Кремль продовжує проявляти агресію, надсилаючи на Донбас військових та озброєння.

Разом з тим Мотиль переконаний, що проросійські бойовики, які орудують на сході не зможуть перемогти.

«…Хоча українська армія недостатньо сильна, щоб змусити їх (бойовиків – ред.) відступити, військовим вистачить сил, щоб стримати їхній наступ», - пише Мотиль.

Він стверджує, що через це прихильники Путіна на Донбасі спрямували свої зусилля на те, щоб знищити економічні потужності України, тому Київ не матиме жодного іншого вибору, окрім як захищати себе, припинивши електро- та газопостачання на територіях, підконтрольним бойовикам.

«Підставою для продовження таких поставок є необхідність захисту цивільного населення від війни. Однак між захистом громадян України на контрольованій українською владою території Донбасу та підтримкою своїх співвітчизників в контрольованих терористами районах, Києву варто зробити вибір на користь перших Якщо ж донецькі бойовики, як і обіцяв їхній лідер, просуватимуться далі, Київ, ймовірно, припинить всі торговельні відносини з підконтрольними бойовиками територіями. Наслідком цього буде повна блокада регіону. По суті, якщо не за задумом, Київ таким чином відділить від України контрольовані терористами території», - йдеться у статті.

«Жоден український політик не зізнається в цьому, адже громадськість переважно підтримує ідею збереження підконтрольної терористам частини Донбасу в межах України, однак через блокаду ці  райони відійдуть від України до Росії», - наголошує Мотиль.

На переконання політолога, це може мати щонайменше два позитивні наслідки для України.

«З одного боку, ця територія завжди була основним гальмом для про-європейських прагнень України. Позбувшись цього тягаря, Україна могла б рухатися на захід швидше і рішучіше. З іншого боку, повна блокада значно посилила б економічні та соціальні труднощі цих територій (підконтрольних терористам – ред.)», - пояснює він

Мотиль стверджує, що Захід повинен врешті усвідомити, що Путіна і його союзників не цікавить мир - вони мають на меті якщо не зруйнувати Україну, то як можна більше нашкодити їй.

«Оскільки Україна лежить в полі стратегічних інтересів Заходу, його стратегія повинна бути спрямована на стабілізацію економіки України і підвищення її здатності захистити себе - і Захід. Постачання зброї в Україну не може спровокувати агресію Росії, адже російська агресія загострилася навіть тоді, коли Україна прагнула миру і не отримала летального озброєння. Надання Україні озброєння якраз може надати їй можливість протистояти російській агресії досить довго, до повного краху бойовиків на Донбасі», - резюмував автор.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.