НОВИНИ

Батьки дітей-чорнобильців отримають компенсації за розцінками 1997 року

Середній розмір щомісячних виплат становитиме 180 грн.

Департаменти соціального захисту населення облдержадміністрацій планують забезпечити дітей-чорнобильців харчуванням або компенсувати це грошовими виплатами. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики. 

«Дітям, які не забезпечені харчуванням у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, буде здійснено виплату щомісячної грошової компенсації у розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів від 8 лютого 1997 року № 155 „Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи”: у віці від 6 до 10 років – 180 грн., від 11 до 14 років – 185 грн., від 15 до 18 років – 190 грн. на місяць, пропорційно навчальним дням»,  – йдеться в заяві.

Щоб отримати компенсацію, батьки потерпілих дітей повинні звернутися з заявою та довідкою про відсутність харчування в навчальному закладі до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення. Процедуру отримання грошей обіцяють максимально спростити.

Виплати за січень цього року обіцяють нарахувати в лютому. Мінсоцполітики просить не зволікати батьків із заявами та збором довідок.

Нагадаємо, раніше Мінсоцполітики заявило про призупинення з 12 січня безкоштовного харчування дітей-чорнобильців. Організацію харчування пільговиків було переведено на регіональний рівень. За планом, Мінсоцполітики як головний розпорядник бюджетних коштів мав здійснювати розподіл грошей по областях, пропорційно чисельності потерпілих дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.