НОВИНИ

Греція не зможе послабити спільну позицію ЄС щодо України - експерт

Країни, які сильно залежать від ЄС у плані економічного благополуччя, зазвичай погоджуються із загальними принципами його політики.

Результати останніх виборів у Греції не можуть послабити спільну європейську позицію в питанні агресії РФ проти України. Про це в інтерв'ю "Українському тижню" розповів Ульріх Шпек, дослідник Центру Карнеґі у Брюсселі, експерт у справах ЄС.

"Цілком можливо, що Афіни намагатимуться посилити свій вплив, посилаючи до Брюсселя чи Берліна сигнали щодо ветування будь-яких рішень. Утім, я не думаю, ніби вони аж у такій сильній позиції, щоб до цього вдаватися", - пише експерт.

На думку Шпека, це може призвести до певних збоїв у роботі, але не стане реальною перешкодою.

"Країни, які сильно залежать від ЄС у плані економічного благополуччя, зазвичай погоджуються із загальними принципами його політики, коли вони не мають чітких національних інтересів, як-от Кіпр. Останній блокує відносини ЄС із НАТО через свої внутрішні конфлікти. Він може робити так, вбачаючи в цьому великий національний інтерес, але я не чекаю такого від Греції", - прогнозує експерт.

Як відомо, 29 січня відбудеться позачергове засідання Ради ЄС, призначене після ескалації конфлікту на Донбасі. Міністри закордонних справ країн Євросоюзу можуть обговорити розширення санкцій проти Росії. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Україна надала Раді ЄС докази причетності РФ до останніх терактів.

Нагадаємо, раніше грецькі ЗМІ повідомили, що новий грецький уряд розглядає можливість накладення вето на подальші санкції проти Росії через війну в Україні.

Пізніше новий міністр фінансів Греції Янніс Варуфакіс написав у своєму блозі, що невдоволення Греції заявами ЄС щодо України не означає, що уряд країни готується накласти вето на санкції проти Росії.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.