НОВИНИ

  ▪  

Світ за тиждень: Неприродна коаліція та обіцянки уряду популістів у Греції

У Греції ідейні противники сформували коаліцію, "Ісламська держава" хоче обміняти заручників, а Росію можуть звинуватити у тероризмі через вбивство екс-шпигуна Алєксандра Літвінєнко.

Нові коаліція та уряд у Греції

Крайньоліва грецька партія СІРІЗА отримала на парламентських виборах у Греції 149 депутатських мандатів з 300 можливих. Партії забракло тільки двох місць для створення однопартійної більшості.

26 січня лідер партії Алексіс Ципрас розпочав коаліційні перемовини, які завершилися успіхом того ж дня.

Партнером по коаліції стала партія «Незалежні греки», яка дотримується правої ідеології. «Незалежні греки» мають 13 депутатів у новому складі «Буле еллінів».

Вже 27 січня у Греції сформували новий уряд, який очолив Ципрас, а лідер «Незалежних греків Панос Каменос отримав посаду міністра національної оборони.

«Хоча праворадикальні «Незалежні греки» і перебувають в ідеологічній опозиції до СІРІЗА, вони поділяють її обурення умовами надання фінансової допомоги Греції та додатковими заходами суворої урядової економії», – написали у The Economist.

Тепер новому урядові доведеться виконувати чисельні обіцянки, надані під час кампанії.

«Найбільш привабливою для греків є обіцянка створити 300 тис. нових робочих місць у приватному, державному і соціальному секторах економіки, та збільшення мінімальної заробітної плати від € 580 до €751. Нові робочі місця обіцяють створити для молодих безробітних, оскільки майже 50% осіб до 25 років не мають роботи, а також безробітних, яким за 55», – пишуть журналісти BBC.

Окрім того, Ципрас обіцяє скасувати чимало «несправедливих» рішень для економії. Зокрем повернути «13-ту пенсію», яку виплачували до Різдва малозабезпеченим пенсіонерам.

Також відомо, що вступити до коаліції з СІРІЗА відмовилася ліво-центристська партія «Потані», хоча її лідер Став рос Теодоракіс пообіцяв підтримувати окремі ініціативи уряду в парламенті.

«Акт ядерного тероризму»

28 січня розпочалися судові служання у справі про вбивство колишнього офіцера російських спецслужб Алєксандра Літвінєнко. Адвокати вимагають розглядати справу як терористичний акт

Як відомо в організації вбивства Літвінєнко підозрюють нинішнього депутата російської Держдуми від ЛДПР Андрія Лугового та Дмітрія Ковтуна.

Адвокат, який представляє у суді вдову Літвінєнко Маріну, 27 січня перед початком слухань заявив, що отруєння колишнього шпигуна полонієм у 2006 році було «актом ядерного тероризму», який поставив під загрозу життя тисяч мешканців великого міста (Літвінєнко отруїли у Лондоні – Ред.).

Інший адвокат, який бере участь у справі, Робін Там підтвердив, що за висновками слідства «Літвінєнко отруїли двічі», а зроблено це було у громадських місцях, що ставило під загрозу життя «багатьох тисяч громадян Британії та інших країн».

«Ісламська держава» пропонує обміняти заручників

Після вбивства 24 січня Харуни Юкави, одного з двох полонених терористами з ІД громадян Японії, 28 січня у мережі з’явилося відео, на якому другий японець Кендзі Ґото ще живий.

«Якщо Саджида ар-Рішаві не перебуватиме на турецькому кордоні в обмін на моє життя до заходу сонця четверга, 29 січня, то йорданський пілот буде негайно убитий», – каже Ґото на відео.

Ґото тримав у руках портрет пілота ВПС Йорданії, якого ісламісти захопили раніше.

Згідно з повідомленнями, йорданські посередники проводять перемовини з представниками «ІД» для звільнення заручників.

Малайзійський літак впав через аварію

Катастрофа малайзійського літака, який прямував рейом MH370 8 березня 2014 року, впав унаслідок аварії. Таку офіційну інформацію оголосили представники уряду Малайзії 29 січня. Відтепер усі 239 пасажирів літака, який так і не знайшли, офіційно вважають загиблими.

Інформація з супутників свідчить, що MH370 впав у морі набагато західніше австралійського міста Перт. Глибина моря у цій точці може досягати 6 тис. м.

Офіційні висновки розслідування причин аварії опублікують пізніше, а наразі «немає жодних доказів для спекуляцій щодо причин аварії літака».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.