НОВИНИ

Ректори вишів закликають повернути філософії статус обов'язкової дисципліни

Автори звернення наголошують на небезпеці виведення за межі державного стандарту вищої освіти ключових дисциплін, зокрема - філософії.

В розпорядження Тиждень.ua потрапив лист-звернення ректорів низки київських вишів до віце-прем'єра України В'ячеслава Кириленка з приводу наслідків для вищої освіти останніх реформ у цій сфері.

Так, особливо небезпечним керівники вишів вважають позбавлення обов'язкового статусу такої дисципліни, як "Філософія". 

Автори листа наголошують, що в усі часи утиски громадянських свобод завжди починалися саме з утисків філософії.
 
Підписантами листа є ректор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету, Київського університету ім. Грінченка, директор Інституту філософії, директор Міжнародного фонду "Відродження", а також президент Українського філософського фонду. 

Нагадаємо, 25 листопада 2014 року міністр освіти і науки України Сергій Квіт скасував наказ № 642 «Про організацію вивчення гуманітарних дисциплін за вільним вибором студента» від 9 липня 2009 року, який встановлював перелік обов’язкових дисциплін гуманітарної підготовки у ВНЗ та їх обсяги. До цього переліку входила «історія України». Цим наказом також встановлювалися мінімальні обов’язкові обсяги викладання гуманітарних дисциплін за вибором студента у ВНЗ.

Керівники низки вищих навчальних закладів приступили до усунення гуманітарних та соціально-політичних дисциплін з навчального процесу, починаючи з  1 вересня 2015 року. У деяких вишах вже встигли затвердити ці зміни.

Читайте також: Звернення науковців до влади

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.