НОВИНИ

Західна Україна лідирує за кількістю випадків ухилення від мобілізації – радник президента

Водночас Бірюков назвав "нормальним" виконання планів мобілізації в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Черкаській, Житомирській, Кіровоградській областях.

В Івано-Франківській, Тернопільській, Закарпатській та Волинській областях найбільший відсоток чоловіків, які ухиляються від мобілізації. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив радник президента Юрій Бірюков.

Він, зокрема, проаналізував дані першого звіту про виконання плану четвертої хвилі мобілізації.

Виявилося, що очільники 14 сільрад Івано-Франківської області відмовилися отримувати повістки з військкоматів. 57% оповіщених у цьому регіоні не прибули на проходження медичної комісії. Крім того, 37% оповіщених військовозобов'язаних області залишили територію України

Також, за інформацією Бірюкова, голови сільських рад Тернопільської області відкрито саботують заходи щодо оповіщення, у разі появи в районі представників РВК - інформують жителів своїх та навколишніх сіл.

Водночас глава сільради села Конюхи Козівського району повідомила про те, що напередодні місцеве населення найняло два автобуси і виїхало на них на територію Російської Федерації.

Тим часом, у селищі міського типу Кольчино Мукачівського району Закарпатської області з 105 осіб повістки вручені тільки трьом: 9 осіб не проживають за адресами реєстрації, а 93 людини протягом січня вибули на сезонні сільгоспроботи.

"Протягом останніх 30 діб державний кордон у Чернівецькій області перетнуло 17% від загального числа військовозобов'язаних області. З неофіційних джерел відомо, що хостели та мотелі в прикордонній області сусідньої Румунії повністю заповнені тими, хто ухиляються від призову", - повідомив радник президента.

"19% оповіщених військовозобов'язаних Волинської області відмовилися від проходження військової служби за релігійними мотивами, хоча в попередні роки відсоток відмови з таким формулюванням не перевищував 0,7%", - додав він.

Водночас Бірюков назвав "нормальним" виконання планів мобілізації в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Черкаській, Житомирській, Кіровоградській областях.

"Нормальне виконання планів мобілізації по неокупованим частинам Донецької та Луганської областей", - додав він.

Нагадаємо, раніше в Міноборони заявили, що громадяни, які ухилятимуться від мобілізації, будуть покарані строком від 2 до 5 років відповідно статті 336 кримінального кодексу України.

Як відомо, в Україні 28 і 30 січня відбудеться активна фаза мобілізаційного процесу - відправка в навчальні центри. 

Як раніше повідомлялося, 2015-го року в Україні відбудеться три хвилі мобілізації, під час яких запланованомобілізувати близько 200 тисяч українців.

Крім того, цього ж року відбудеться призов 40 тисяч юнаків для проходження строкової служби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.