НОВИНИ

Кошторис проекту "Стіна" досі не погодили, текст плану відсутній

Відомства, відповідальні за реалізацію проекту «Стіна» на українсько-російському кордоні, досі не змогли погодити кошторис та план заходів проекту.

Відомий зі слів прем’єр-міністра Арсенія Яценюка проект облаштування українсько-російського кордону «Стіна» або «Європейський вал» досі не погоджений в установах, які відповідальні за його реалізацію. Про це свідчать відповіді на запити Тиждень.ua.

Крім того, жодна з відповідальних установ не змогла надати Тиждень.ua текст плану заходів.

Згідно з інформацією прес-служби Кабміну, 17 вересня 2014 року Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження «Про затвердження плану заходів щодо побудови охорони українсько-російського державного кордону та адміністративного кордону з Автономною Республікою Крим». Це розпорядження повинне зокрема врегулювати питання кошторису та заходів у межах проекту «Стіна».

Водночас, текст вказаного рішення у прес-службі Кабміну журналістам не надали.

«Станом на 16.01.2015 погодження зазначеного урядового рішення МВС та Адміністрацією Держприкордонслужби із заінтересованими органами виконавчої влади, у тому числі у зв’язку із зміною складу уряду, триває», – йдеться у тексті відповіді.

У Адміністрації Держприкордонслужби між тим повідомили, що тексту рішення вони взагалі не мають та не отримували його від міністерств.

«Текст проекту розпорядження «Про затвердження плану заходів щодо побудови охорони українсько-російського державного кордону та адміністративного кордону з Автономною Республікою Крим», який було затверджено на засіданні уряду 17 вересня 2014 року в Адміністрації Держприкордонслужби відсутній», – повідомили у відомстві.

Натомість прикордонники зазначили, що підготували план заходів з охорони українсько-російського кордону та районів, прилеглих до зони АТО і АР Крим, однак цей план також досі не затвердили у міністерстві фінансів.

«Триває його оформлення відповідно до регламентних вимог, а саме – погодження із заінтересованими органами виконавчої влади (Мінрегіонбуд, Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Міноборони, Мінсоцполітики, Мінфін, ДФС, ДСНС, Укравтодор, Держземагенство, Держлісагенство) та обласними держадміністраціями (Чернігівська, Харківська, Сумська, Луганська, Донецька, Запорізька, Херсонська). Станом на 19.01.2015… не отримано погодження плану від Міністерства фінансів України», – зазначили у повідомленні.

Як повідомлялося, у 2014 році повідомляли про виділення грошей на реалізацію проекту «Стіна», зокрема 100 млн грн у вересні та 235 млн грн у листопаді, однак ці кошти виділялися не на нові проекти, а на вже існуючі, але недофінансовані раніше проекти облаштування кордону у межах рішення РНБО від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності».

Нагадаємо, Яценюк вперше оголосив про будівництво "Стіни" на кордоні з Росією 3 вересня 2014 року.

«Зараз уряд розглядатиме проект облаштування українського-російського державного кордону, який ми назвали «Стіна», – також заявив Яценюк 5 вересня 2014 під час засідання уряду .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.